Youtube Para Kazanmayı Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

youtube-para-kazanmayi-etkinlestirme-nasil-yapilir

Youtube Para Kazanmayı Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Yüklediğiniz videolardan para kazanmaya başlamak için hesap ayarlarınızdan para kazanmayı açmanız lazım. Videodan para kazanmaya başlamak için Youtube’un çeşitli şartları bulunuyor, bu şartlara uygunsanız; Hesap ayarlarında Para Kazanma kısmı açık olacaktır.

• Youtube hesabınıza giriş yapın,
• https://www.youtube.com/features kısmına giriş yapın,
• Burada “Para Kazanma” kısmını etkinleştirin. Ancak şartları taşımıyorsanız eğer bu kısmı etkinleştiremezsiniz.

Youtube, son dönemlerde insanlara yeni bir iş kapısı açmış durumda ve insanlara yüksek gelirler sağlamaktadır. Peki Youtube’dan Nasıl Para Kazanılıyor? Youtube Video Kanalı Nasıl Açılır? Youtube Kanalınızı Nasıl Paraya Çevirebilirsiniz? Youtube Para Kazanmayı Etkinleştirme Nasıl Yapılır? Youtube’dan Para Kazanmak İçin Neler Yapmalısınız? İşte Youtube’dan Para Kazanmanın tüm detayları…

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılıyor?

Youtube’dan para kazanmak için herhangi bir sermayeye ve çok ciddi teknik bilgi gereksinimine ihtiyacınız yok. Telefonunuzdan bile eğlenceli, ilgi çekici veya bilgilendirici videolar oluşturarak para kazanmaya başlayabiliyorsunuz. Youtube’dan kanal açma ve para kazanma düşündüğünüz kadar zor bir süreç değil. 13-14 yaşlarındaki kullanıcılar bile Youtube’dan düzenli olarak ciddi kazançlar sağlayabiliyor. İnternetten para kazanma yöntemleri arasında son 5-6 yılın en çok tercih edilen yöntemlerinden biri video üreticisi olmaktır. Bu konuda en fazla kazanç fırsatı sağlayan platform ise Youtube’dur.

Youtube’un ‘Monetizetion‘ özelliğini kullanmak için ise videolarınızın son 1 yılda toplam 4 bin saat izlenme alması ve kanalın 1000 (bin) aboneye ulaşması yeterli. Bu rakamları aştıktan sonra Telif Hakkı olmayan bütün videolardan para kazanmanız mümkün. Ancak elbette son dönemde ciddi bir Youtuber yönelimi olması nedeniyle 4000 saat izlenme ve 1000 aboneye ulaşmak biraz zaman alabiliyor.

Youtube Video Kanalı Nasıl Açılır?

Halihazırda bir Youtube kanalınız yoksa, hemen bir Youtube hesabı açarak kanal sahibi olabilirsiniz. Çeşitli şekilde Youtube hesapları için beklemenize gerek yok, hesabınızı hemen açarak video yüklemeye başlayabilirsiniz.

İlgi çekici bir kanal adı oluşturun.

Kanalın gelişmiş özelliklerine giderek burada insanların sizi bulmasına yardımcı olarak Anahtar Kelimeler ekleyin.

Kullanıcı adınızı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, bunun için Google+’ya giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Youtube Kanalı Nasıl Paraya Çevrilir? 

Videolarınızdan para kazanmaya başlamadan önce Youtube hesabınızı monitize etmeniz gerekir. Bunu yapmak için “YouTube ortağı” olmanız gerekir. Yani içeriklerinize Google’ın reklam yerleştirmesi için izin vermeniz gerekir. Youtube iş ortağı programlarına kayıt olabilmek için 3 ayda 15 bin izlenme elde etmelisiniz.

Youtube Para Kazanmayı Etkinleştirme Nasıl Yapılır?

Yüklediğiniz videolardan para kazanmaya başlamak için hesap ayarlarınızdan para kazanmayı açmanız lazım. Videodan para kazanmaya başlamak için Youtube’un çeşitli şartları bulunuyor, bu şartlara uygunsanız; Hesap ayarlarında Para Kazanma kısmı açık olacaktır.

Youtube hesabınıza giriş yapın,

https://www.youtube.com/features kısmına giriş yapın,

Burada “Para Kazanma” kısmını etkinleştirin. Ancak şartları taşımıyorsanız eğer bu kısmı etkinleştiremezsiniz.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Neler Yapılır? 

Özgün Olun

Taklitlerinin asıllarını yaşattığı dünyada özgün olmak her zaman işe yarar. Bu insan ilişkilerinde de YouTube’da da böyle. Özgün olduğunuz sürece fark edilirsiniz.

İzleyici Kitlesi Oluşturun

Bu hemen olabilecek bir şey değil tabii ki. Sabırla ve özenle yürütmeniz gereken bir süreç. Düzenli bir program oluşturun. Her hafta mümkün olduğunca çok içerik girmek önemli. Yapabileceğinizin en iyisi yapın ama istikrarlı olun.

Profesyonel bir intro oluşturun.

Her yerde kullanabileceğiniz bir logonuz olmalı.

Kanalın durgun olmasına izin vermeyin, yeni video ekledikçe görünümünü ve görsellerini değiştirin.

Her video için betimleyici etiketler ekleyin. Doğru etiket, doğru izleyicilere ulaşmanızı sağlar.

Gerçek olun. Neyseniz ya da her kimseniz o olun, kurgulanmış bir video izlenimi yaratmayın.

Telif haklarını ihlal etmeyin.

Kullandığınız görsellerin ticari kullanımı için tüm hakların sizde olduğuna emin olun.


Daha Fazla İçerik