Wayfair Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir?

wayfair-yonetim-kurulu-baskani-kimdir

Wayfair Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir?

Wayfair iki başkan tarafından yönetilmektedir. Niraj Şah ve Steve Connie eş başkanlarıdır.

Wayfair, mobilya ve ev eşyaları satan bir Amerikan E-Ticaret şirketidir. Peki Wayfair Nedir? Wayfair Kaç Yılında Kurulmuştur? Wayfair Altyapısı Nasıldır? Wayfair Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir? Wayfair Olayı Nedir? Wayfair’in Olayla İlgili Açıklaması. İşte Wayfair hakkındaki tüm detaylar…

Wayfair Nedir?

Wayfair, mobilya ve ev eşyaları satan bir Amerikan E-Ticaret şirketidir.

Wayfair Kaç Yılında Kurulmuştur?

Wayfair, 2002 yılının Ağustos ayında kurulmuştur.

Wayfair’in Altyapısı Nasıldır?

Wayfair, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki dağıtım ağı ile 12 milyon metrekareden fazla depo alanına sahiptir. 2019 itibariyle şirket, 11.000 küresel tedarikçiden 14 milyon ürünün satışını sağlamaktadır. Wayfair bir e-ticaret sitesi olduğundan dolayı altyapısının oldukça kuvvetli olması gerekmektedir. Boston, Berlin, İrlanda ve Ameri Birleşik Devletleri’ndeki diğer şehirlerde 2300’den fazla mühendis ve veri bilimcisinin yanı sıra 3000 müşteri hizmetleri temsilcisi çalıştırmaktadır. Şirket 2019 yılında pazarlama ve reklamcılık için 1 milyar dolardan fazla harcama yapmıştır. 

Wayfair Yönetim Kurulu Başkanı Kimdir?

Wayfair iki başkan tarafından yönetilmektedir. Niraj Şah ve Steve Connie eş başkanlarıdır. 

Wayfair Olayı Nedir?

Wayfair, bir süredir kayıp olan çocuklar ile benzer isimlerle mobilya ürünleri satması üzerine dikkat çekmiş, satılan ürünlerin ise mevcut fiyatlarına göre çok daha fahiş fiyatlarla listelenmesi nedeniyle sosyal medyada tepkileri üzerine toplamıştır. Bu durumun sosyal medya üzerinden paylaşılması üzerinde Wayfair sitesinin yöneticilerinden çok geçmeden konuyla ilgili bir açıklama gelmiştir. Wayfair isimli online satış platformu Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) gündeme gelen iddialar üzerine dünya gündemine girmiştir. Şifreli isim ve ürünlerle bir süre önce kaybolan çocukları sattığı iddia edilen Wayfair, suçlamaların odağında yer almasının ardından ülkemizde de pek çok vatandaşın gündeminde yer almıştır.

Wayfair’in Olayla İlgili Açıklaması

Newsweek’e konuşan Wayfair yetkilileri ürünlerin bu kadar pahalı olması söz konusu isimlerin verilmesine dair iddialar hakkında “Tabii ki, bu iddialar gerçek değil. Söz konusu ürünler, doğru fiyatlandırılan endüstriyel sınıf dolaplardır. Tedarikçi tarafından sağlanan fotoğrafların ve açıklamaların yüksek fiyat noktasını yeterince açıklamadığını kabul etti. Ürünleri yeniden adlandırmak ve fiyat noktasını netleştirmek için ürünü doğru bir şekilde tasvir eden daha ayrıntılı bir açıklama ve fotoğraflar sunmak için ürünleri geçici olarak siteden kaldırdık.” açıklamasını yapmıştır.


Daha Fazla İçerik