Uzunyalı Plajı’nda Neler Yapılır?

uzunyali-plaji-nda-neler-yapilir

Uzunyalı Plajı’nda Neler Yapılır?

• Uzunyalı Plajı’nda çeşitli su sporları yapabilirsiniz.
• Aileniz ile birlikte güzel bir tatil geçirebilirsiniz.
• Dalış yapabilirsiniz.
• Piknik yapabilirsiniz.
• Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Uzunyalı Plajı, Muğla’nın Marmaris ilçesinin sınırları içerisinde bulunan bir plajdır. Peki Uzunyalı Plajı Nerededir? Uzunyalı Plajı’nın Özellikleri Nelerdir? Uzunyalı Plajı’na Nasıl Gidilir? Uzunyalı Plajı’na Giriş Ücretli Midir? Uzunyalı Plajı’nda Neler Yapılır? Uzunyalı Plajı Otelleri. İşte Uzunyalı Plajı hakkındaki tüm detaylar…

Uzunyalı Plajı Nerededir?

Uzunyalı Plajı, Muğla’nın Marmaris ilçe sınırında yer almaktadır. Marmaris ilçe merkezine 10 km uzaklıktadır. 

Uzunyalı Plajı’nın Özellikleri Nelerdir?

Uzunyalı Plajı, Marmaris Halk Plajı’nın bitiminden hemen sonra başlamaktadır. Yaklaşık 10 km sahil kıyısına sahiptir. Uzunyalı Plajı, her sene yerli ve yabancı olmak üzere turistlerin ziyaretlerini kabul etmektedir. Bu kadar tercih edilmesinin sebebi, tertemiz bir denize ve kumsala sahip olmasıdır. Ayrıca birçok aktivitenin yapılabildiği oldukça güzel ve elit bir plajdır. Plaj şeridi boyunca restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. Yani acıktığınızda karnınızı doyurabileceğiniz mekânlar oldukça fazladır. Plajda bulunan güvenlik önlemleri sayesinde su da istediğiniz şekilde su sporlarını yapabilirsiniz. Oluşabilecek tehlike dâhilinde hemen müdahalede bulunacak görevliler mevcuttur. Plajda duş hizmeti ve tuvalet hizmeti mevcuttur. İsterseniz plajda piknik yapma fırsatınız da bulunmaktadır. Plaj sürekli olarak denetlenmektedir. Bundan dolayı deniz oldukça temiz ve düzenlidir. 

Uzunyalı Plajı’na Nasıl Gidilir?

Plaja ulaşımlarda toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz, Marmaris ilçe merkezinden Uzunyalı Plajı’na sürekli olarak kalkan dolmuş seferlerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilçe merkezinden taksi kullanarak da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Plaja özel araç ile ulaşmak isterseniz, öncelikle Marmaris ilçe merkezine ulaşmanız gerekmektedir. İlçe merkezinden Kemal Seyfettin Engin bulvarından sahile doğru çıkarak kolayca ulaşımı mümkündür. Halk plajının hemen bitişiğinde bulunmaktadır. 

Uzunyalı Plajı’nda Neler Yapılır?

Uzunyalı Plajı’nda çeşitli su sporları yapabilirsiniz. 

Aileniz ile birlikte güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Dalış yapabilirsiniz.

Piknik yapabilirsiniz.

Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Uzunyalı Plajı Otelleri

Yunus Hotel Marmaris

Hawaii Hotel

The Beachfront Hotel

Marmaris Beach Hotel

Uzunyalı Plajı’na Giriş Ücretli Midir?

Marmaris Uzunyalı Plajı’na giriş ücretsizdir. Plajda otellerin vermiş olduğu çeşitli hizmetler olan şemsiye, şezlong ve duş hizmetleri gibi hizmetler ortalama 20-25 TL civarında değişmektedir. 


Daha Fazla İçerik