Turunç Pınarı Koyu

Fethiye’ye 8 km uzaklıkta olan koyun adıdır.

turunc-pinari-koyu
Yayınlanma Tarihi : 2020-07-07 15:57:04

Fethiye'nin doğal güzelliklerle dolu olan Turunç Pınarı Koyu Nerededir? Yapısı Nasıldır? Nasıl Gidilir? Hangi Aktiviteler Yapılır? Gelin birlikte Turunç Pınarı Koyu’nda bir tura çıkalım…

Turunç Pınarı Koyu Neredir? 

Turunç Pınarı Koyu, Fethiye’ye 8 km uzaklıkta olan Turunç Pınarı Koyu Kalemya Koyu’nun batısında Turunç Koyu’ndan denize doğru dik inen yüksek tepelerin arsında bulunan bir vadide bulunmaktadır. 

Turunç Pınar Koyu’nun Yapısı Nasıldır?

Turunç Pınarı Koyu çam, defne, sandal, pınar, zeytin ağaçları ile örtülüdür. Doğal ve yeşilliklerle çevrili bir atmosfere sahip olan koyda kaynak suyu çıkmaktadır. Ayrıca koyun tepelerinde turunç ağaçları ile dolup taşmaktadır. Bu yüzden koyun isminin buradan geldiği düşünülmektedir.

Turunç Pınar Koyu’na Nasıl Gidilir?

Merkeze uzaklığı 8 kilometre olan Turunç Pınarı Koyu’na ulaşım oldukça zordur.  Koyun herhangi bir karayolu bağlantısı yoktur. Bu yüzden koya ulaşım sadece tekneler ile sağlanmaktadır.  Bu tekneler Fethiye limanından kalkmaktadır.

Turunç Pınarı Plajının Ve Denizinin Özellikleri Nelerdir?

Plajın sahil ve deniz tabanı kumsaldan oluşmaktadır. Denizi soldukça sakin ve temizdir. Ama deniz oldukça derindir. Koy içerisinde bulunan tesislerde yiyecek ve içecek, duş, tuvalet ve giyinme kabini gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. 

Turunç Pınarı Koyu’na Giriş Ücreti Var mıdır?

Koya giriş tamamen ücretsizdir. 

Turunç Pınarı Koyu’nda Nerede Kalınır?

Turunç Pınarı Koyu’nda konaklayacak bir yapılaşma yoktur. Kendinize ait yat veya teknelerinizle kalabilirsiniz. Ya da tekne turları ile gelip sahilde kamp yapabilirsiniz.

Turunç Pınarı Koyu’nda Yapılacak Aktiviteler Nelerdir?

Doğa ile içe içe geçmiş bir yerde bulunan bir su sporları tesisleri bulunmaktadır. Turunç Pınarı Koyu’nda dalga sörfü yapabilirsiniz. Su kayağı, rüzgâr sörfü ve yelken gibi su sporları da yapabilirsiniz Turunç Pınarı Koyu’nda Bali masajı yaptırarak tüm yılın stresini atabilirsiniz. Likya medeniyetinden kalan antik harabeler ve antik mezarları arasında adeta tarihin içinde kaybolarak trekking yapabilirsiniz.

Turunç Pınarı Koyu’nda Ne Yenir?

Turunç Pınarı Koyu içerisinde yemek yiyebileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Mevsimine göre deniz ürünleri bulabilirsiniz. Bu tesislerde tamamen koyda yetişen sebze ve meyveler satılmaktadır. Koy yatların demirleme sonrasında oluşacak ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitededir. 


Konuyla ilgili sık sorulan sorular

Daha Fazla İçerik