Steam Nedir?

steam-nedir

Steam Nedir?

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur.

Oyunların geniş çapta dağıtımı ve onlarla ilgili çoklu ortamların tamamen internet üzerinden yayılımı için kullanılan Steam Nedir? Ne Kadar Oyun Var? Steam’da Türk Lirası Var MI? Steam Nasıl İndirilir? Steam’a Nasıl Kayıt Olunur? Ödeme Seçenekleri Nedir? İade Şartları Nedir? İade Süresi Ne Kadardır?

Steam Nedir?

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur.

Steam’da Ne Kadar Oyun Var?

Steam Mağazası 2020 yılı itibarıyla 30.000 geçik oyun, 21.000’den fazla indirilebilir içerik (DLC),12.000’nin üzerinde oyunun deneme sürümü, 400’den fazla yazılıma ev sahipliği yapmaktadır.

Steam’da Türk Lirası Var MI?

Steam’da Türk Lirası ile alışveriş yapılabilmektedir. 16 Haziran 2015'ten itibaren Steam Mağazası'nda Türk lirası ile alışveriş yapabilme imkânı sunulmuştur.

Steam Nasıl İndirilir?

Web tarayıcınızdan "http://store.steampowered.com/" adresine gidin.

Karşınıza çıkan sayfada sağ üstte bulunan "Steam Yükleyin" butonuna tıklayın. Bu adımla Windows, Linux ve OS X işletim sistemlerinden hangisin kullanıyorsanız ona uygun olan Steam uygulamasını indirebilirsiniz.

Bilgisayarınıza inen kurulum dosyası vasıtasıyla Steam'i kolaylıkla kurabilirsiniz.

Steam’a Nasıl Kayıt Olunur?

https://store.steampowered.com/join sayfasına girin,

Aktif bir e-posta adresinizi ve ikamet ettiğiniz ülkeyi girin,

13 yaşından büyükseniz onay verin,

Devam et seçeneğine tıklayın,

E-posta adresinize gelen doğrulamayı yapın,

Steam hesap adınızı ve şifrenizi girin,

Kayıt İşleminiz Tamamlanmıştır.

Steam’dan Nasıl Oyun Alınır?

Steam web sitesine ya da uygulamasına hesabınızla giriş yaptıktan sonra üst kısımda görebileceğiniz arama kısmına satın almak istediğiniz oyunu yazarak oyunun ilgili sayfasına gidebilirsiniz. Ardından satın almak istediğiniz oyunu sepete ekleyerek satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Steam Ödeme Seçenekleri Nedir?

Visa Kredi Kartı ya da Banka Kartı

Mastercard Kredi kartı ya da Banka Kartı

American Express

Mobil Ödeme

İş Bankası

Akbank

Yapı Kredi

Halkbank

Steam Oyun İade Şartları Nedir?

Öncelikle oyunu satın almanız üzerinden maksimum 14 gün geçmiş olmalı. Steam oyun iade etme süresi 14 gün. Eğer, 14 günü geçtiyse Steam iade talebi kabul edilmiyor. İkinci olarak Steam gözünde, bir oyunun iyi ya da kötü olduğunu anlamanız için, oyunu iki saat oynamanız yeterli. Eğer oyunu, 14 günlük süre içerisinde toplam 2 saatten fazla oynadıysanız yine Steam oyun iade etmek mümkün değil.

Steam Oyun İade Etme Nasıl Olur?

Kütüphanenizden iade etmek istediğiniz oyunu seçin, sağ tarafta bulunan ”Bağlantılar” başlığına,  oradan da ”Destek” başlığına tıklayın VEYA https://help.steampowered.com/ adresinden "Oyunlar, Yazılım, vs." menüsüne girerek iade etmek istediğiniz oyunu arayın.

Destek kısmında oyunu neden iade etmek istediğinizi belirtmeniz için seçenekler karşınıza çıkacaktır. Oyunla ilgili seçeneklerdeki bir sorunu veya basitçe beğenmediğiniz için iade ediyorsanız "Umduğum gibi değil" seçeneğini seçebilirsiniz.

İade nedenini seçtikten sonra size sorun çözümü için yardım talebi veya para iadesi seçenekleri sunulur. İadeyi seçebilirsiniz.

Steam Cüzdanına veya Steam’e kayıtlı kredi kartına iade seçeneklerinden istediğiniz yöntemi seçin.

İade işlemini tamamlamak için talebi göndermek için "İsteği Gönder" butonuna tıklayın.

İade talebiniz gönderildikten sonra incelemeye alınır ve sonucu size e-posta ile gönderilir.

Steam İade Süresi Ne Kadardır?

Paranın hesaba geçmesi ortalama 1 hafta sürebildiği gibi sürecin resmi tatillere denk gelinmesi halinde 7 iş gününü de bulabilmektedir.


Daha Fazla İçerik