Şeker Detoksu

Şeker detoksu, diğer detokslar gibi vücuttan toksinleri atmak için yapılan bir arınmadır.

seker-detoksu
Yayınlanma Tarihi : 2020-07-06 15:27:50

Şeker detoksu diğer detokslar gibi vücuttan toksinleri atmak için yapılmaktadır. Peki Şeker Detoksu Nedir? Şeker Detoksu Nasıl Yapılır? Şeker Detoksu Faydaları Nelerdir? Şekere Alternatif Gıdalar Nelerdir? Şeker Detoksunu Herkes Yapabilir mi? İşte tüm detaylar…

Şeker Detoksu Nedir?

Şeker detoksu, diğer detokslar gibi vücuttan toksinleri atmak için yapılan bir arınmadır. Sadece şeker detoksu için yöntemlerden çok alınması gereken önlemler vardır. Şekeri önlemek pek de mümkün değildir. Çünkü şeker, karbonhidrat içeren herhangi bir yiyecek veya içecekte vardır. Bundan dolayı şekeri tamamen önlemek mümkün değildir. Şeker sevenler için bu detoksu yapmak çok zordur. Çünkü genel hayatında yaptığı bütün yeme alışkanlığının içeriği hakkında kendisini eğitmesi gerekmektedir. 

Şeker Detoksu Nasıl Yapılır?

Detoksun yapıldığı 3 popüler dönem vardır: 3 gün, 1-2 hafta veya bir ay. 3 günlük soğuk hindi detoksu, tüm çöküşlerden hızlı bir şekilde sıfırlama gerektiğinde, tatil gibi çok yenilen döneminden sonra harikalar oluşturmaktadır. 1-2 haftalık şeker detoks diyetleri çok fazla planlamaya ihtiyaç duymaktadır, ancak çok fazla kilo alan, kendini halsiz hisseden veya olumsuz etkiler ortaya çıkmadan önce, kan şekeri seviyelerini düşürmesi gereken çocuklar ve yetişkinler için başarılıdır. Bir ay çok daha titiz şekilde detosk uygulayan ama obez olan, isteklerini ve kilolarını kontrol altına almakta zorlananlar için idealdir. Şekeri tamamen kesmek ve ketojenik bir yaklaşıma güvenmek, kişiyi ve vücudu için harikalar oluşturmaktadır.

Şeker Detoksu Faydaları Nelerdir?

Şeker detoksu yapıldığında vücut beslemeye odaklanır, böylece metabolizma daha yüksek bir hızda çalıştırırken enerjiyi daha verimli bir şekilde yakabilmektedir.

Şeker detoksu yapıldığında;

Enerji Düzeyinde Artış,

Beyin Performasında Artış,

Ödemde Azalma,

Erken Yaşlanma Riskini Azaltma,

Hormonları Dengeleme,

Kilo verme gibi faydaları görülmektedir.

Şekere Alternatif Gıdalar Nelerdir?

Stevia

Hurma

Akçaağaç Şurubu

Yaban Mersini

Asesülfam

Aspartam

Sakarin

Şeker Detoksunu Herkes Yapabilir mi?

Şeker detoksu herkese fayda sağlamaktadır. Çok fazla şeker kişiyi erken ölüm veya yaşam boyu kronik hastalıklar riskine sokmaktadır. Bununla birlikte, zaten düşük kan şekeri, tip I diyabeti varsa veya kan şekeri seviyeleri korumakla uğraşılıyorsa, şeker detoksunu düşünmeden önce bir doktorla görüşülmelidir. Düşük tansiyon veya düşük kan şekeri varsa asla detoks denenmemelidir, çünkü bu sağlık için potansiyel olarak tehlikeli olabilmektedir.


Konuyla ilgili sık sorulan sorular

Daha Fazla İçerik