Sanal Kart Market Alışverişlerinde Geçerli Mi?

sanal-kart-market-alisverislerinde-gecerli-mi

Sanal Kart Market Alışverişlerinde Geçerli Mi?

Marketten yaptığınız ya da somut olarak harcama yaptığınız herhangi bir yerde sanal kartınızın geçerli olması mümkün değil. İsterseniz sanal kartınızın limiti 10 bin TL olsun. Bunu sadece internet üzerinden yapabileceğiniz alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Kendi ana kredi kartınızın yanında çıkan bu sanal kartta kendi limitinizi kendiniz belirlediğiniz için daha güvenilir harcama yapabilirsiniz.

İnternet, hayatımızdaki birçok konuda olduğu gibi alışveriş konusunda da önemli bir yer edinmeye başladı. Her an ve her yerden alışveriş yapma imkânı sunan eticaret siteleri sayesinde, yaşadığımız yerde bulunmayan ürünlere kolaylıkla ulaşabiliyor ya da aynı ürünün fiyat farklılıklarını takip edip, bize en uygun web sitesinden alışverişlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Peki Sanal Kart Nedir? Sanal Kart Nasıl Oluşturulur? Sanal Kart Nasıl Kullanılır? Sanal Kart Limiti Nedir? Sanal Kart Market Alışverişlerinde Geçerli Mi? Sanal Kart Avantajları Neler? Sanal Kart Üzerinden Taksit Yapılır Mı? Sanal Kart Güvenli Midir? Free Sanal Kart Nedir? İşte Sanal Kart hakkındaki tüm detaylar…

Sanal Kart Nedir?

Özellikle internet alışverişlerinde kullanmak amacıyla geliştirilen sanal kart uygulaması, bir çeşit ön ödemeli kart olarak tanımlanabilir. Klasik ön ödemeli kartlarda olduğu gibi, sanal kartlarla da sadece içerisinde yer alan bakiye kadar harcama yapabilirsin. Ön ödemeli sanal kartındaki bakiye bittikten sonra istersen kartı iptal edilebilir ya da tekrar bakiye yüklemesi yaparak kullanmaya devam edebilirsin. Sanal kart yüklemesini genellikle o anda ihtiyacın olan miktar kadar yapacağından, harcama işleminden sonra içerisinde bakiye kalmayacak ve kart bilgileri internet korsanları tarafından ele geçirilse bile işlerine yaramayacaktır. Birçok kullanıcının internet alışverişlerinde sanal kart tercih etmesinin önemli nedenlerinden biri budur. 

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Son yılların en popüler ürünlerinden bir tanesi olmayı başaran sanal kartların nasıl alınacağından söz etmek gerekirse, öncelikle müşterisi olduğunuz ve kredi kartınız bulunan herhangi bir banka ile görüşmeniz gerekmektedir. İsteğiniz doğrultusunda banka tarafından kredi kartınıza bağlı olarak tamamen ücretsiz bir sanal kart oluşturulmaktadır. Hızlı bir şekilde size sunulan sanal kartlar sayesinde alışveriş sırasında kendi belirleyeceğiniz limit ile hiçbir özel bilginizi sanal ortamda paylaşmadan kolaylıkla ve son derece güvenilir bir şekilde online alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kartın kullanımı ile kredi kartı ya da banka kartının kullanımı arasında herhangi bir fark yoktur. İnternet üzerinden yapacağın alışverişler sırasında, karşına çıkan ödeme ekranında yer alan kısımları, sanal kart üzerinde yer alan bilgilere uygun şekilde doldurduğun takdirde, hiçbir sorun yaşamadan alışverişini tamamlayabilirsiniz.

Sanal Kart Limiti Nedir?

Sanal kartın limitini kendiniz belirliyorsunuz. Sanal kartı ilk aldığınızda sıfır limitli bir kart oluşturmuş oluyorsunuz sonra, yapacağınız alışverişe göre limiti belirtebiliyorsunuz. Bu alışverişiniz asıl kartınızın limitinden düşüyor ama hiç bir şekilde asıl kartınız bilgileri internette paylaşılmıyor.

Sanal Kart Market Alışverişlerinde Geçerli Mi?

Marketten yaptığınız ya da somut olarak harcama yaptığınız herhangi bir yerde sanal kartınızın geçerli olması mümkün değil. İsterseniz sanal kartınızın limiti 10 bin TL olsun. Bunu sadece internet üzerinden yapabileceğiniz alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Kendi ana kredi kartınızın yanında çıkan bu sanal kartta kendi limitinizi kendiniz belirlediğiniz için daha güvenilir harcama yapabilirsiniz.

Sanal Kart Avantajları Neler?

Sanal kartların insanlara sağladığı avantajların en başında güvenilir olması gelmektedir. İnternet üzerinden özel bilgilerinizi paylaşmadan ve kredi kartınızı kullanmadan kolaylıkla alışveriş yapabilmeniz, bu kartın tüketicilere sağladığı hiç şüphe duymaksızın en iyi avantajdır. Sanal kart kullanmaya başlayarak adeta hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Sanal kartların limitini tüketicilerin kendisi belirlemektedir ve bu da yine tüketicilere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kendi isteğiniz dışında hiçbir şekilde limitinizde oynama olmayacak ve yükleme yapmadığımız sürece de limitiniz sürekli olarak sıfırda kalacaktır. Yani kısaca anlatmak gerekirse, eğer bilgileriniz çalınsa bile içerisindeki limiti düzenli olarak düşürmeniz sonucunda zarara uğrama ihtimaliniz yok denecek kadar azdır.

Sanal kartların diğer bir olumlu yönü ise tabii ki ücretsiz olarak banka tarafından kullanıcılara sağlanmasıdır. Kart çıkartırken hiçbir ücret ödememenizin yanı sıra ayrıca yıl boyunca bu kart için herhangi bir aidat ödemeniz de söz konusu değildir.

Tüm bunların yanı sıra, sanal kart çıkartmak isteyen tüketiciler bu işlem için hiçbir zorlukla baş etmek zorunda değildir. Son derece kolay olan bu işlemde, ayrıca uğraşmanız gereken ne bir belge ne de bir imza işlemi bulunmamaktadır. Sanal kart sahibi olmak için sadece internet bankacılığı kullanmanız yeterlidir.

Sanal Kart Üzerinden Taksit Yapılır Mı?

Sanal kartınız üzerinden taksit yapma imkânınız var. Birçok site alışveriş zamanında taksit seçeneği sunuyor. Bu taksit seçeneğinden sadece ana kredi kartınızdan değil sanal kredi kartınızdan da yararlanabilirsiniz. Taksit seçeneğinin olmasının yanı sıra sanal kredi kartınıza yıllık ücret ödeme yapmanıza gerek yok. Özel indirimlerden, puan ve bonus kampanyalarından da sanal kredi kartınız sayesinde yararlanabilirsiniz.

Sanal Kart Güvenli Midir?

İnternet üzerinden alışveriş sırasında kullanacağınız en güvenilir yöntemlerden bir tanesi olan sanal kart, en başarılı bankacılık ürünü olarak nitelendirilmektedir. Bu kartın kullanımında limiti her seferinde tüketici belirleyeceğinden ve yükleme yapılmadığı takdirde limit her daim sıfır olacağından, normal kredi kartlarına göre bu kartların kullanımı çok daha güvenilirdir. Fakat şunu da unutmamak gerekir ki internet üzerinden yapacağınız hiçbir alışveriş tam olarak %100 güvenilirlik sağlamamaktadır. Sanal kartlar ise, tüm uygulamalar ve sistemler arasında en güvenilir olan seçenektir.

Free Sanal Kart Nedir?

Free Sanalkart, sadece telefon ve internet kullanımı için yaratılan, fiziksel olarak basılmayan bir kredi kartıdır.

Free Sanalkart limiti sadece internet ve telefonla alışveriş işlemleri için yükseltilip sonra sıfırlanan özel bir limittir, bu nedenle çalıntı veya kötü niyetli kullanıma imkân tanımaz.


Daha Fazla İçerik