SALT Galata Kaç Yılında İnşa Edilmiştir?

salt-galata-kac-yilinda-i-nsa-edilmistir

SALT Galata Kaç Yılında İnşa Edilmiştir?

SALT Galata, 1892 yılında inşa edilmiştir.

SALT Galata, Fransız asıllı Levanten Mimar Alexandre Vallaury tarafından Bank-ı Osman-i Şahane için tasarlanmıştır. Peki SALT Galata Nerededir? SALT Galata’nın Tarihçesi Nasıldır? SALT Galata Kaç Yılında İnşa Edilmiştir? SALT Galata Bölümleri Nelerdir? SALT Galata’ya Nasıl Gidilir? SALT Galata’ya Giriş Ücreti. İşte SALT Galata hakkındaki tüm detaylar…

SALT Galata Nerededir?

SALT Galata, isminden de anlaşılacağı üzere İstanbul’un Karaköy Galata mevkisinde yer almaktadır.

SALT Galata Tarihçesi Nasıldır?

Bina, anıtsal ölçeğinin yanı sıra ön ve arka cephelerde kullanılan neoklasik ve oryantalist mimari üsluplardaki şaşırtıcı farklılık dolayısıyla İstanbul'da benzersiz bir yapı. Zaten sokağa girince tüm ihtişamıyla ben buradayım diyor. Bina bugünkü haline gelmesi, Ağa Han ödüllü mimar Han Tümertekin yönetiminde Mimarlar Tasarım tarafından yürütülmüş.

Tamamlandığı günden itibaren çeşitli nedenlerle yapısal müdahalelere maruz kalan binanın yeniden işlevlendirme çalışmaları, Ağa Han ödüllü Mimar Han Tümertekin yönetiminde, Mimarlar Tasarım tarafından yürütüldü. SALT Galata, mimari çalışmalar kapsamında, binanın özgün karakterini ortaya koyacak biçimde eklerinden arındırıldı ve mekânsal kurgusu, çok katmanlı programın gereksinimlerine göre düzenlendi. SALT Galata, kütüphanesi ve arşivi ile basılı ve dijital kaynakları erişime açan SALT Araştırma, 219 kişi kapasiteli Oditoryum, yeniden tasarlanan Osmanlı Bankası Müzesi, çok sayıda katılımcıyla çalışmaya elverişli Atölyeler, arşiv malzemelerini gün ışığına çıkaran Açık Arşiv, Kafe ve Restoran, Dükkân ve sergi alanlarını içeriyor.

SALT Galata Kaç Yılında İnşa Edilmiştir?

SALT Galata, 1892 yılında inşa edilmiştir.

SALT Galata Bölümleri Nelerdir?

SALT ARAŞTIRMA

AÇIK ARŞİV

OSMANLI BANKASI MÜZESİ

SERGİ MEKÂNI

ODİTORYUM

DÜKKÂN

KAFE VE RESTORAN

ATÖLYELER

4. KAT ÖZEL ETKİNLİKLER MEKÂNI

OFİSLER 

KULLANICI HİZMET ÜNİTELERİ

YÖNLENDİRME TASARIMI

SALT Galata’ya Nasıl Gidilir?

SALT Galata’ya gitmek için Yenikapı-Hacıosman metro hattında Haliç durağında Karaköy mevkiisine inip yürüyebilirsiniz. Deniz yoluyla geçmek isteyenler ise Eminönü iskelelerinde indikten sonra Galata Köprüsünü geçip SALT Galata’ya ulaşabilirler.

SALT Galata’ya Giriş Ücreti

SALT Galata’nın girişinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir.


Daha Fazla İçerik