Pubg’de Hile Var Mı?

pubg-de-hile-var-mi

Pubg’de Hile Var Mı?

Oyun içerisinde şimdilik bir hile bulunmamaktadır. Her sistemin bir açığı mevcuttur. Yani şu anda hile yok diye hilenin kesin olarak olmayacağı anlamına gelmiyor.

Son yıllarda oyun dünyasında büyük bir giriş yapan Pubg oyuncuları resmen kendisine bağlamış durumda. Peki Pubg Nedir? Pubg Nasıl Oynanır? Pubg’de Hile Var Mı? Pubg Sistem Gereksinimleri Neler? Pubg Haritaları Neler? Pubg Nasıl İndirilir? Pubg Kaç Para? Pubg Zararları Neler? Pubg Aparatı Kaç Para? Pubg Hangi Cihazlarda Oynanabilir? İşte Pubg hakkındaki tüm detaylar…

Pubg Nedir?

PlayerUnknown's Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017'de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017'de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018'de Çin'de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018'de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

Pubg Nasıl Oynanır?

Oyunda 100'e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Pubg’de Hile Var Mı?

Oyun içerisinde şimdilik bir hile bulunmamaktadır. Her sistemin bir açığı mevcuttur. Yani şu anda hile yok diye hilenin kesin olarak olmayacağı anlamına gelmiyor.

Pubg Sistem Gereksinimleri Neler?

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemi

İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci

Bellek: 6 GB RAM

Ekran Kartı: nVidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB

DirectX: Sürüm 11

Depolama: 30 GB ve üzeri

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 işletim sistemi

İşlemci: Intel Core i5-4670 / AMD FX-8300işlemci

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: nVidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB

DirectX: Sürüm 11

Depolama: 30 GB ve üzeri

Pubg Haritaları Neler?

Oyunun erken erişime sunulduğu dönemde sadece bir haritası vardı. Oyuncuları yeşil alanların bol olduğu Erangel ile uzun süre oyalayan yapımcılar, ardından çöl temalı Miramar’ı geliştirip Aralık 2017’de yayınladılar. Bu iki büyük haritanın ardından Eylül 2018’de oyuna eklenen Sanhok daha küçük olması sebebiyle daha yoğun çatışmalara sahne olmuştu. PUBG’ye Aralık 2018’de eklenen Vikendi karla kaplı olması ile dikkat çekiyordu ancak kısa bir süreliğine oyundan çıkarılıp yenileme sürecine girdi. Haritanın güncel halinde karın çoğu erirken, bazı bölgelerde radikal değişiklikler yapıldı. Oyunun en yeni haritası ise hem kurak, hem de oldukça küçük olan Karakin. Bu yılın Ocak ayında çıkış yapan harita oldukça küçük olması nedeniyle 64 oyunculu maçlara ev sahipliği yapıyor.

Pubg Nasıl İndirilir?

Pubg indirmek için öncelikle bir Steam hesabınızın olması gerekmektedir. Steam’a üye olmak istiyorsanız öncelikle Steam uygulamasını indirmeniz gerekecektir veya Steam’ın resmi sitesinden üye olmanız gerekmektedir. Oyunu satın almak için öncelikle 60 TL gibi bir rakam ödemeniz gerekecek. Steam üyeliği yaptıktan sonra kredi kartı ile veya Steam parası ile satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Pubg Kaç Para?

Pubg’nin fiyatı 60 TL’dir.

Pubg Zararları Neler?

Oyun; aşırı şiddet içerdiğinden, oyuncunun zihinsel sağlığını etkileyen agresif düşünce, duygu ve davranışları tetikleyebilmektedir. Çoğu oyuncu bütün gününü PUBG oynayarak geçirir, çünkü oyunun mobil hali de bulunmaktadır. Bu da sosyal olarak daha pasif bireylerin yetişmesine sebebiyet vermektedir. Sadece bir yerde oturmak ve uzun saatler boyunca PUBG oynamak, fiziksel sağlık için de iyi değildir. Bireyleri tembelleştirmeye itmektedir. Ayrıca, bilgisayarın ekranına uzun süre bakmak görme duyusunu etkileyebilmekte ve baş ağrısına sebebiyet verebilmektedir. PUBG’ye bağımlı olan gençler, sosyal etkileşim eksikliği nedeniyle kolayca strese girebilmekte ya da toplumda kaygı sorunları ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Uyku düzeninin de bozulmasına sebep olan oyun bağımlılığı hayattan kopuşa sebebiyet vermektedir.

Pubg Aparatı Kaç Para?

Pubg aparatları kalitesine göre değişebilmektedir. Ortalama bir Pubg aparatı 25-30 TL aralarındadır.

Pubg Hangi Cihazlarda Oynanabilir?

İnanılmaz platform seçeneklerine sahip olan PUBG, TENCENT yapımcısı o kadar geliştirdi kiakıllı telefonlarda bile oynanabiliyor. Oyunun PS4, PC, Android, Xbox One ve iOS sürümleri; PC için Steam, diğer platformlar için ilgili oyun mağazalarından indirilebiliyor.

Daha Fazla İçerik