Migren Botoksu

Migren Botoksu Nedir? Migren Botoksu Nasıl Yapılır? Migren Botoksu Nerelere Yapılır? Migren Botoksu Faydalı Mıdır? Migren Botoksu Fiyatları. Migren Botoksu İşlemi Ne Kadar Sürmektedir? İşte Migren Botoksu hakkındaki tüm detaylar…

migren-botoksu
Yayınlanma Tarihi : 2020-08-10 17:52:52

Migren, birçok insanın ağrısından duramadığı ve nefret ettiği bir rahatsızlıktır. Migren botoksu bu ağrıların önüne geçebilmektedir. Peki Migren Botoksu Nedir? Migren Botoksu Nasıl Yapılır? Migren Botoksu Nerelere Yapılır? Migren Botoksu Faydalı Mıdır? Migren Botoksu Fiyatları. Migren Botoksu İşlemi Ne Kadar Sürmektedir? İşte Migren Botoksu hakkındaki tüm detaylar…

Migren Botoksu Nedir?

Migren botoksu ağrıların minimum seviyeye indirilmesinde ve ağrıların geçmesinde çok büyük etkili bir rol oynamaktadır. Ağrıları çok fazla olan ağrı başladığı zaman 2-3 gün geçmeyen hayat standartları düşük olan hastalar bu seçeneği doktorları eşliğinde seçmektedirler. Yapılan küçük bir operasyonla alına, şakaklara, enseye ve boyuna botoks uygulaması yapılıyor.  Operasyon çok kısa ve minik bir işlemdir. Ama iyi bir doktor tarafından iyi bir nöroloji uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir. Bu işlemden sonra 3-4 ay hasta rahat edecektir. Etkisi 4 ay sonra yavaş yavaş geçmeye başlayacaktır. Hasta bu tedavi seçeneğinden memnun kalırsa eğer tekrarlanabilir. Bu tedavi seçeneğinde etkisi bittikçe tekrarlanabilir.

Migren Botoksu Nasıl Yapılır?

Migren botoksu operasyonu gayet minik bir cerrahi işlemdir. Günümüz de yüzde ki kırışıklık ve istenilmeyen çizgileri yok etmek için kullanılan botoks artık migren tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır. Botoksun migrene iyi geldiğini gören doktorlar hastalarını botoks tedavisiyle tanıştırmış ve güzel tepkiler almışlardır. Estetik amaçta yapılan botoks yerleri dışında farklı bölgelere bu işlem uygulanmaktadır. 

Alına, şakaklara, enseye ve boyuna uygulanmaktadır. Bu bölgelerde ki belirli noktalara derialtına botulinum toksini vurulur. Bu sayede oralar kapanmaktadır. Nörotransmitterlerin salınımı engellenir ve inflamatuvar ağrıyı önler. Bu sayede hastalar günlük yaşamlarında rahat ederler. Her ne kadar küçük bir operasyon olsa da doktorun bu işin ehli olması gerekir. Noktaları iyi bir şekilde belirlemelidir. Bu tedavi yaklaşık 3-4 ay etkisini göstermektedir. 4 ay sonra ise etkisini yavaş yavaş kaybedecektir.

Migren Botoksu Nerelere Yapılır?

Bu operasyon gayet basit bir işlemdir. Botoksun estetik yerlerinde kullanılan noktalara işlem yapılmamaktadır. Migren botoksunda botoks uygulanacak yerler ayrıdır. Bu noktalar ise; şakaklar, boyun, ayna ve ensedir. Bu 4 temel noktaya botoks enjekte edilir. Ve bu sayede ağrının şiddet seviyesi minimum seviyeye inmektedir. Hastaların en çok tercih ettiği bu yöntem kalıcı bir çözüm değildir. İşlem yapıldıktan sonra 4-5 ay boyunca etkisi vardır.

Migren Botoksu Faydalı Mıdır?

Baş ağrısına neden olan kaslara, doğrudan yapılan uygulamalar sayesinde uyarımlar azaltılır. Kasların aşırı kasılması kontrol altına alınarak, ağrı oluşumuna neden olan unsurlar durdurulur. Kasların gevşemesi sağlanırken, ağrı unsurları bloke edilir. Yapılan uygulama ve araştırmalar, migren botoksuyla %80 ve üzerinde olumlu sonuçlar göstermektedir. Sinir sıkışmasını önler ve kasları rahatlatarak, migren ağrıları geçirilir.

Migren Botoksu Fiyatları

Migren botoksu fiyatları, uygulama yapılan kliniklere göre farklılık göstermektedir. Uzman hekim muayenesi sırasında belirlenen fiyatlar, hastanın genel sağlık durumuna göre yapılmaktadır. Uygulama noktaları ve uygulanacak ünite miktarı ile ilacın markası, fiyat belirlemesinde etkili faktörler arasındadır.

Migren Botoksu İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Migren botoksu, tedavi amaçlı uygulamalardan olup, cerrahi işlem gerektirmeden uygulanmaktadır. Uygulama süresi ortalama 10 dakika olmakla birlikte, herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.


Konuyla ilgili sık sorulan sorular

Daha Fazla İçerik