Soner Durgun Kimdir?

soner-durgun-kimdir

Soner Durgun Kimdir?

Soner Durgun, Merve Yeşiltaş ile birlikte yaşadıkları iddia edilen ve yaşadıkları tartışma sonucunda hem evde bulunan ağaç kesme motorunun benzininin hem Merve Yeşiltaş’ın hem de kendi üzerine döküp ateşe veren kişidir.

Ordu’da yaşanan olay son günlerde sosyal medyada fazlasıyla gündeme oturmuş durumda. Peki Merve Yeşiltaş Kimdir? Merve Yeşiltaş Olayı Nedir? Soner Durgun Kimdir? Merve Yeşiltaş’ın Son Durumu Nedir? İşte Merve Yeşiltaş Olayı hakkındaki tüm detaylar…

Merve Yeşiltaş Kimdir?

Merve Yeşiltaş, Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan bir bireydi. Soner Durgun ile birlikte yaşadıkları ve arkadaş oldukları iddia edilmektedir.

Merve Yeşiltaş Olayı Nedir?

Olay, önceki gün ilçeye bağlı Şerefiye Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Soner Durgun, bir süredir birlikte yaşadığı Merve Yeşiltaş ile bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucu Durgun, evde bulunan motorlu testereye ait benzini önce Yeşiltaş'ın üstüne, daha sonra kendi üstüne dökerek çakmakla ateşe verdi. Üzerindeki kıyafetlerin ve evde bazı eşyaların yanması sonucu çıkan yangında, Soner Durgun ve Merve Yeşiltaş, yaralandı. 

Çevredeki vatandaşların yangın ihbarıyla adrese itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık görevlilerince ilk müdahalede bulunulan yaralılar Fatsa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılar, buradan da Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevk edildi.

Soner Durgun Kimdir?

Soner Durgun, Merve Yeşiltaş ile birlikte yaşadıkları iddia edilen ve yaşadıkları tartışma sonucunda hem evde bulunan ağaç kesme motorunun benzininin hem Merve Yeşiltaş’ın hem de kendi üzerine döküp ateşe veren kişidir.

Merve Yeşiltaş’ın Son Durumu Nedir?

Merve Yeşiltaş, olayın ardından hemen hastaneye kaldırıldı. İlk müdahaleler Ordu’nun Fatsa ilçesinde bulunan Fatsa Devlet Hastanesi’nde yapıldı. Daha sonra ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne kaldırıldılar. Yapılan çalışmalar ne yazık ki yeterli olmadı ve Merve Yeşiltaş hastanede hayatını kaybetti. Olayın yaşanmasına sebep olan Soner Durgun’un ise vücudunda 2. Dereceden yanıklar tespit edildi. Yanıklar sebebiyle durumunun kritik olduğu belirtildi. Yaşanan bu olay üzerine Jandarma Komutanlığı olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Henüz 31 yaşında olan Merve Yeşiltaş’ın cinayeti sosyal medyada büyük tepki yarattı. Son günlerde gündemde sıkça görülen İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması için çağrılar yapıldı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, "İstanbul Sözleşmesi'nin her bir maddesi uygulansaydı Merve Yeşiltaş, Pınar Gültekin, Fatma Altınmakas ve daha binlerce kadın hayatta olabilirdi. Yasayı uygula, Merveler yaşasın" dedi.


Daha Fazla İçerik