Kumcağız Plajı’na Nasıl Gidilir?

kumcagiz-plaji-na-nasil-gidilir

Kumcağız Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kumcağız Plajı’na özel aracınız, turizm firmaları, otobüs ve toplu taşıma ile rahatça ulaşabilirsiniz. Özel araç için Otobanı kullanarak Kocaeli yol ayrımı tabelasını takip ediniz ve İzmit Otogarı - Kandıra çıkışına ilerleyiniz. .Kandıra istikametine doğru ortalama 40 Km yol yaparak Kandıra merkeze ulaşabilirsiniz veya merkeze girmeden Kefken tabelasını izleyerek yola devam edebilirsiniz. Kandıra 'dan sonra ortalama 9 Km sonra sağ tarafa doğru Kefken yol ayrımı tabelasını göreceksiniz. Kefken istikametine doğru ilerleyiniz. 10 Km sonunda Kefken 'ne ulaşmış olacaksınız. Kumcağız plajına Kefken’e merkezden yürüyerek beş dakikada ulaşabilirsiniz. Otobüs için Harem Otogar – Kandıra, Kandıra Otogardan kalkan otobüsler ile rahatça gelebilirsiniz. Toplu taşıma için ise 818 Nolu Kandıra - Kumcağız – Kerpe hattlı minibüse binerek ulaşabilirsiniz.
• Kefken – İstanbul - 170 Kilometre – 2.5 Saat,
• Kefken – İzmit – 65 Kilometre – 1 Saat,
• Kefken – Sakarya – 55 Kilometre – 50 Dakika civarı sürmektedir.

Kumcağız Plajı nerededir? Nasıl Gidilir? Yapısı Nasıldır? Ne Yenir? Nerde Konaklanır? Yapısı Nasıldır? Kumcağız Plajını tanıyalım… 

Kumcağız Plajı Nerededir?

Kumcağız Plajı, Kocaeli Kandıra Kefken’dedir. 

Kumcağız Plajı’nın Yapısı Nasıldır?

Kumcağız Plajı’ın bir yanı Kefken muhtarlığı sınırlarında kalırken diğer tarafı Kumcağız Muhtarlığı sınırlarında kalmaktadır. Ayrıca plaj Kefken ve Kerpe arasında yer alan en büyük plajdır. Uzunluğu 1 kilometre kadardır. Bölgenin en büyük ve en korunaklı plajı Kumcağız Plajıdır. Sığ bir denizi ve incecik kumları vardır. 

Kumcağız Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kumcağız Plajı’na özel aracınız, turizm firmaları, otobüs ve toplu taşıma ile rahatça ulaşabilirsiniz. Özel araç için Otobanı kullanarak Kocaeli yol ayrımı tabelasını takip ediniz ve İzmit Otogarı -  Kandıra çıkışına ilerleyiniz. .Kandıra istikametine doğru ortalama 40 Km yol yaparak Kandıra merkeze ulaşabilirsiniz veya merkeze girmeden Kefken tabelasını izleyerek yola devam edebilirsiniz. Kandıra 'dan sonra ortalama 9 Km sonra sağ tarafa doğru Kefken yol ayrımı tabelasını göreceksiniz. Kefken istikametine doğru ilerleyiniz. 10 Km sonunda Kefken 'ne ulaşmış olacaksınız. Kumcağız plajına Kefken’e merkezden yürüyerek beş dakikada ulaşabilirsiniz.  Otobüs için Harem Otogar – Kandıra, Kandıra Otogardan kalkan otobüsler ile rahatça gelebilirsiniz. Toplu taşıma için ise 818 Nolu Kandıra - Kumcağız – Kerpe hattlı minibüse binerek ulaşabilirsiniz. 

Kefken – İstanbul - 170 Kilometre – 2.5 Saat,

Kefken – İzmit – 65 Kilometre – 1 Saat,

Kefken – Sakarya – 55 Kilometre – 50 Dakika civarı sürmektedir.

Kumcağız Plajı Ücretli midir?

Kumcağız Plajı halk plajı olduğundan dolayı ücretsizdir.

Kumcağız Plajı İçin Saat Uygulaması Var mıdır?

Kumcağız Plajı için herhangi bir saat veya gün kısıtlaması yoktur.

Kumcağız Plajında Ne Tür Aktiviteler Yapılır?

Kefken 'e doğru yürüdüğünüzde kumcağız deresini deniz bağlanır. Burada kefal ve sazan avlamak isteyen olta balıkçıları için güzel bir ortam sunar.

Kumcağız Plajı Konaklanacak Yerler

Kumcağız Plajı, Kefken’e çok yakın olduğu için kalacak birçok otel, pansiyon veya apartlar vardır. Bu yüzden konaklanacak yer açısından sıkıntı olmaz.

Kumcağız Plajında Ne Yenir?

Kumcağız Plajı, Kefken’e çok yakın olduğu için Kefken’e giderek oradaki lokantalardan yararlanabilirsiniz. 


Daha Fazla İçerik