Katrancı Koyu

Katrancı Koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir koydur.

katranci-koyu
Yayınlanma Tarihi : 2020-07-07 14:39:42

Fethiye’nin incisi Katrancı Koyu’na nasıl gidilir? Nerede Kalabilir? Neler Yapabilirsiniz? Cennetin tanımı olabilecek bu koyu gelin birlikte inceleyelim… 

Katrancı Koyu Nerededir?

Katrancı Koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir koydur.  Katrancı Koyu iki ayrı koydan oluşmuştur.  Orman içerisinde bulunan bu koy okaliptüs ve çam ağaçları ile etrafı sarılmıştır.

Katrancı Koyu’na Nasıl Gidilmektedir?

Fethiye ile arasında 16 kilometre vardır. Muğla merkezden ise 105 kilometre vardır ve yaklaşık 1 saat 30 dakika civarı sürmektedir. Katrancı Koyu’na ulaşım özel aracınız veya Fethiye’den kalkan minibüslerle sağlanmaktadır.

Katrancı Koyu’nda Hangi Aktiviteler Yapılabilir?

Katrancı Koyu içerisinde bulunan tabiat parkında kamp yapabilirsiniz.  Fethiye- Göçek arasında yapılan tekne turlarına katılabilirsiniz. Karayolları ekipleri, Katrancı Koyu’nun eşsiz manzarasını izlemeniz için arabaları için seyir terasları düzenlemiştir. Araçlarınızı buraya park ederek hem ruhunuzu dinlendirip hem de eşsiz manzarayı izleyebilirsiniz.  Kamp alanında bulunan eğlence mekânlarında vakit geçirebilirsiniz.

Katrancı Koyu’nda Nerelerde Kalabilirsiniz?

Katrancı Koyu’nun ikinci kolu kamp alanından oluşmaktadır. Bu yüzden Katrancı Koyu’nda otel veya pansiyon bulunmuyor bu yüzden kendi çadırınız ya da burada bulunan kiralık çadırlardan birini kiralayarak kalabilirsiniz. Ya da karavan türü araçlarınız varsa onlarla da konaklayabilirsiniz.   Kamp alanında kendi çadırınızı kurmak için yerler bulunmaktadır. Kamp alanında ayrıca tuvalet, elektrik, duş alanları, yemek pişirme yerleri ve çamaşır yıkama bölümleri bulunmaktadır.  Kamp alanı ücretlidir ve buraya gelmeden önce rezervasyon yaptırırsanız sizin için faydalı olacaktır.

Katrancı Koyu Plajı Ve Denizi Nasıldır?

Yukarıda da dediğimiz gibi koy ikiye ayrılıyor ve iki ayrı koyda da plaj bulunmaktadır. 1. Koy genellikle günübirlikçilerin tercih ettiği koydur.  Denizi oldukça berrak ve sığdır bu yüzden aileler tarafından tercih edilebilir.

Katrancı Koyu’nda Ne Yiyebilirsiniz?

Kamp alanın içinde bulunan market ve restorandan yemek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Buraya gelen insanlar genellikle yemeklerini kendisi pişirdiğinden sizde buraya gelmeden önce yiyeceklerinizi tedarik etmelisiniz. Koyda balık tutup yiyebilirsiniz.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Giriş Ücretleri 2020

Kişi başı giriş ücreti: 9 TL

Otomobil Giriş Ücreti: 27 TL

Minibüs Giriş Ücreti: 81 TL

Katrancı Orman Kampı Ücretleri 2020

4 Kişi Kamp Çadırı Yeri Ücreti 55 TL

Karavan Yeri Ücreti 65 TL

Öğrenciler İçin İse Fiyatlar Çadır Başı 35 TL’dir 


Konuyla ilgili sık sorulan sorular

Daha Fazla İçerik