Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu, Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan Dalyan beldesinde bulunmaktadır. Bu

kargicak-koyu
Yayınlanma Tarihi : 2020-07-07 14:35:51

Kargıcak Koyu, Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan Dalyan beldesinde bulunmaktadır. Peki Kargıcak Koyu Nerededir? Kargıcak Koyu’nun Özellikleri Nelerdir? Kargıcak Koyu’na Nasıl Gidilir? Kargıcak Koyu Ziyaretçilerine Ne Gibi İmkânlar Sağlamaktadır? Kargıcak Koyu’nda Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir? Kargıcak Koyu’na Giriş Ücretli Midir? İşte Kargıcak Koyu hakkındaki tüm detaylar…

Kargıcak Koyu Nerededir?

Kargıcak Koyu, Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan Dalyan beldesinde bulunmaktadır. Bu alan Gökbel Mahallesi sınırlarına dahildir. İztuzu Plajı’nın güneydoğusunda kalmaktadır. Koyun bir diğer ismi ise Balıkçılar Koyu’dur. 500 metrelik bir kumsala sahip olan koy, arasında bulunduğu yeşil tepelerden dolayı cennetten bir köşeyi andırmaktadır. 

Kargıcak Koyu’nun Özellikleri Nelerdir?

Kargıcak Koyu, Pabuç Burnu ve Kara Burun arasında kalmaktadır. Doğal yapısını koruyan ve el değmemiş bir alan olma özelliğini taşımaktadır. Çevrede çok az kişi tarafından bilinmektedir. Karayoluyla ulaşım biraz zorlayıcı olduğu için az ziyaretçinin bildiği ve böylece denizin ve doğanın korunduğu bir alandır. Balıkçılar Koyu olarak da bilinen bölgede günümüzde de 15-20 tekne ile balık tutulduğunu görmek mümkün. Bu sayede koyda en taze balıklara ulaşmak mümkün olur. Sakin ve eşsiz güzelliklere sahip bir yer olmasıyla müdavimler edinen yerlerden biri olmuştur.

Kargıcak Koyu’na Nasıl Gidilir?

Kargıcak Koyu, Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan beldesinde bulunur. Buraya tekne ile veya karayoluyla ulaşmak mümkündür. Tekne ile gitmek için Dalaman Limanı’ndan başlayan tekne turları tercih edilebilir. Koya sefer düzenleyen birçok firma bulunur. Genellikle sabah 09.30’da kalkan tekneler koya ziyaretçileri getirir ve akşam 18.00’da Dalaman'a döner. Tekne ücretleri firmadan firmaya değişir. Karayolu ile gitmek isteyenler ise İztuzu Plajı’na varmadan birkaç kilometre önce sola ayrılan yola devam ederler Kışla köyü istikametine doğru ve buradan tabelaları takip ederek koya ulaşabilirler.

Kargıcak Koyu’nda Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Kargıcak Koyu’nda yanıbaşında olan İztuzu Plajı gibi otel gibi konaklama alanları bulunmamaktadır. Doğayla iç içe bir alan olduğundan dolayı keşfedilmeye açık ve tertemiz bir koydur.

Doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Kumsalda kampa izin verilmediğinden dolayı ormanlık alanlarda kamp yapabilirsiniz.

Balık tutup pişirebilirsiniz.

Tekne turuna çıkabilirsiniz.

Kargıcak Koyu’na Giriş Ücretli Midir?

Kargıcak Koyu’na girişte herhangi bir ücret istenmemektedir. Fakat içeride şezlong ve şemsiye kiralamak için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.


Konuyla ilgili sık sorulan sorular

Daha Fazla İçerik