Kaputaş Plajı Çevresinde Gezilecek Yerler

kaputas-plaji-cevresinde-gezilecek-yerler

Kaputaş Plajı Çevresinde Gezilecek Yerler

• Kalkan Halk Plajı
• Patara Plajı
• Patara Amfi Tiyatrosu
• Patara Harabeleri
• Kaputaş Kanyonu

Kaputaş Plajı, Antalya’nın en güzel plajları arasında bulunan bir plajdır. Peki Kaputaş Plajı Nerededir? Kaputaş Plajı’nın Özellikleri Nelerdir? Kaputaş Plajı’na Nasıl Gidilir? Kaputaş Plajı’na Giriş Ücretli Midir? Kaputaj Plajı’nda Neler Yapılır? Kaputaş Plajı Çevresinde Gezilecek Yerler. Kaputaş Plajı Otelleri. İşte Kaputaş Plajı hakkındaki tüm detaylar…

Kaputaş Plajı Nerededir?

Kaputaş Plajı, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan Kalkan Mahallesi’nde bulunan bir plajdır.

Kaputaş Plajı Özellikleri Nelerdir?

Kaputaş Plajı, adını Kaputaş Kanyonu’ndan almaktadır. Kaputaş Kanyonu’nun çıkış istikametinde yer almaktadır. Kanyon istikametinden gelen suyun kumların altından süzülerek denize ulaşması sonucu oluşan plaja coğrafi bir terim olan kanyon ağzı plajı da denilmektedir. 

Kaputaş, temizliği ile önplana çıkan plajlarımızdandır. Mavi bayrağa sahip bir plajdır.

Kaputaş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Kaş ve Kalkan arasında bulunan plaja özel araçlar gitmek isteyenlere Kaş merkezden 20 dakika, Kalkan merkezden 10 dakika, Fethiye’den 1 saat, Antalya merkezden ise 3 saatlik bir yolculuk ile ulaşabilmektedirler. Özel aracını yoksa Kaş ve Kalkan’dan sürekli olarak kalkan otobüs seferleri sayesinde de plaja ulaşmak mümkündür. Plaja ulaşmak için karayolunu kullanan turistler ise karayolu ve plaj arasında aşılması gereken 187 basamaklı merdivenleri aşmaları gerekmektedir. 

Kaputaj Plajı’nda Neler Yapılır?

Kaputaş Plajı kısa ziyaretler için çok ideal değildir. Günübirlik geziler için bu bölge tercih edilebilir ve gün içerisinde Kaputaş Plajı’nın keyfini çıkarabilirsiniz. Konumu ile genelde sakin ve dalgasız olan Kaputaş Plajı, yüzmeyi sevenler için ideal bir plaj diyebiliriz. 

Kaputaş Plajı Çevresinde Gezilecek Yerler

Kalkan Halk Plajı

Patara Plajı

Patara Amfi Tiyatrosu

Patara Harabeleri

Kaputaş Kanyonu

Plajın diğer tarafında bulunan Kaputaş Kanyonu’ndan akan suya, köprünün altındaki plajdan doğrudan ulaşılabilmektedir. Kanyon, binlerce yıldır akan su ile kayaların aşınması sonucu oluşmuştur. 

Kaputaş Plajı Otelleri

Guru’s Place

Villa Ilba

Kaputaş Apart Hotel

Kaputaş Plajı’na Giriş Ücretli Midir?

Kaputaş Plajı ücretsiz bir şekilde hizmete açılmıştır. Bölgeye gitmek isteyen kişilerin özel ihtiyaçları dışında herhangi bir ödeme yapmasına gerek yoktur. Şezlong ve şemsiyeler ise ücretlidir.


Daha Fazla İçerik