Kapri Plajı Nerededir?

kapri-plaji-nerededir

Kapri Plajı Nerededir?

Kapri Plajı, Kocaeli Kandıra Kefken’dedir.

Kapri Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir? Ne Yenir? Nerde Konaklanır? Yapısı Nasıldır? Kapri Plajını tanıyalım… 

Kapri Plajı Nerededir?

Kapri Plajı, Kocaeli Kandıra Kefken’dedir. 

Kapri Plajına Nasıl Gidilir?

Kapri Plajına, özel aracınız, turizm firmaları, otobüs ve toplu taşıma ile rahatça ulaşabilirsiniz. Özel araç için Otobanı kullanarak Kocaeli yol ayrımı tabelasını takip ediniz ve İzmit Otogarı -  Kandıra çıkışına ilerleyiniz. .Kandıra istikametine doğru ortalama 40 Km yol yaparak Kandıra merkeze ulaşabilirsiniz veya merkeze girmeden Kefken tabelasını izleyerek yola devam edebilirsiniz. Kandıra 'dan sonra ortalama 9 Km sonra sağ tarafa doğru Kefken yol ayrımı tabelasını göreceksiniz. Kefken istikametine doğru ilerleyiniz. 10 Km sonunda Kefken 'ne ulaşmış olacaksınız. Kefken Merkez’den araç veya yürüyerek Kapri plajına 5-10 dk arasında gidebilirsiniz.  Otobüs için Harem Otogar – Kandıra, Kandıra Otogardan kalkan otobüsler ile rahatça gelebilirsiniz. Toplu taşıma ile ise 800C KÖRFEZ - Derince - İzmit - Kandıra – Kefken Cebeci hattını kullanarak kesintisiz olarak Kefken'e gelebilirsiniz.

Kefken – İstanbul - 170 Kilometre – 2.5 Saat,

Kefken – İzmit – 65 Kilometre – 1 Saat,

Kefken – Sakarya – 55 Kilometre – 50 Dakika civarı sürmektedir.

Kapri Plajı’nın Yapısı Nasıldır?

Kapri koyu, Kefken 'in insanlara doğal olarak armağanı niteliğinde olan havuzdur. Bu koy doğal bir havuzu andırmaktadır ve kıyısı azdır. Genelde kayalık yapıdan oluşur ve denize girişte çoğunlukla burda ki kayalıklar kullanılır Koy yapısı itibari ile taş ve kaya zeminden oluşmaktadır. Kumsalı yoktur fakat az bir miktar kumsal benzeri minik taşlardan oluşma kıyısı vardır. Derinlik 3 metreden başlamaktadır. Bu yüzden aileler ve gençler tarafından tercih edilmektedir. Kapri koyunun çevresinde pek işletme bulunmaz. Kefken merkeze oldukça yakındır. Koyun yanında 1 tane büfe ve kafeterya bulunmaktadır. 

Kapri Plajı Konaklanacak Yerler

Kapri Plajı, Kefken’e çok yakın olduğu için kalacak birçok otel, pansiyon veya apartlar vardır. Bu yüzden konaklanacak yer açısından sıkıntı olmaz.

Kapri Plajında Ne Yenir?

Kapri Plajı, Kefken’e çok yakın olduğu için Kefken’e giderek oradaki lokantalardan yararlanabilirsiniz. 


Daha Fazla İçerik