Instagram Web Dm Özelliği

instagram-web-dm-ozelligi

Instagram Web Dm Özelliği

Instagram son yıllarda popülaritesini iyiden iyiye artırdı. Bu arada gerek kullanıcı sayısı, gerek dinamik yapısı, gerekse demografik özellikleri Instagram’ı sadece bir sosyal ağ olmaktan çıkarıyor. Bilindiği üzere Instagram bugün butik markaların ve influencerların en çok kazanç elde ettiği mecralarında başında geliyor. Ancak her şeye rağmen Instagram bazı özelliklerini, mobilde tutmaya kararlıydı. Bunların başında da “direkt mesaj” özelliği geliyordu. Fakat son güncellemeyle kimilerine göre radikal bir adım atan Instagram web sürümüne DM özelliğini getirdi

Instagram sosyal medya denilince akla gelen ilk sosyal medya platformlarından birisi. İlk olarak mobil sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkan Instagram, daha sonra web modelini öne sürdü. Peki Instagram Web Nedir? Instagram Web ile Mobil Sürümü Arasındaki Farklar Nelerdir? Instagram Web Sürümünün Avantajları Neler? Instagram Web Dm Özelliği. Instagram’ın Son Yenilikleri Neler? İşte Instagram Web hakkındaki tüm detaylar…

Instagram Web Nedir?

Fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram, sosyal medya denilince akla gelen ilk uygulamalardan birisi. Mobil versiyonunun yanı sıra web versiyonunu da kullanıcılarının karşısına sunan Instagram, telefondan uzak olunduğu sürelerde de uygulamanın kullanılabilmesi için kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

Instagram Web ile Mobil Sürümü Arasındaki Farklar Nelerdir?

Instagram Web ile mobil sürümünün arasında aslında pek de fark yoktur. Instagram’ın mobil versiyonunda yapılan birçok işlem web versiyonunda da yapılabilmektedir. Anasayfada gezinme, keşfet menüsü, beğenileri görme, hikayeleri izleme gibi birçok işlem web versiyonunda da yapılabilmektedir. Fakat fotoğraf ve video paylaşımı gibi işlemler web üzerinden yapılamıyor. Bunun yanı sıra hikâye paylaşımına da erişim yoktur maalesef. İki sürüm arasında sadece fotoğraf ve video paylaşımının haricinde bir fark yoktur.

Instagram Web Sürümünün Avantajları Neler?

Öncelikle her ne kadar büyük ekranlı bir akıllı telefonumuz olsa da Instagram’a masaüstü versiyonundan girmek gönderileri daha büyük görmeyi sağlıyor. Bu önemli bir avantaj diyebiliriz. Telefonda ana sayfada takip edilen kişilerin gönderilerine bakarken, ekrana iki kez dokunulduğunda o gönderi beğenilmiş oluyor. Bu bazen yanlışlıkla olabilir ve istemediğiniz bir kişinin paylaşımını beğenebilirsiniz. Bu durum Instagram’ın Web sürümünde değişiyor. Zira aşağıya kaydırırken ekrana dokunulmadığı için aslında yanlışlıkla birisinin gönderisini beğenmek pek de olası değil. Masaüstü versiyonunda Instagram’ın bu deneyim üzerinde zaten bir süredir çalışıyor. Instagram Hikâyeler özelliği ise web sürümünde geliştiriliyor. Masaüstü tarafında atılan hikâyelerin zamanları gösterildiği için yeni atılan hikâyelere hemen bakmayı engelliyor.

Yine Instagram’ın masaüstü sürümündeki avantajlara bakıldığında karşımıza, birisini takip etmeyi bıraktığınız anda çıkıyor. Instagram’ın mobil uygulamasında birisini takipten çıkmak istediğinizde ”emin misiniz?” sorusu geliyorken, web sürümünde bu soru karşınıza çıkmadan direkt takipten çıkabiliyorsunuz.

Instagram Web Dm Özelliği

Instagram son yıllarda popülaritesini iyiden iyiye artırdı. Bu arada gerek kullanıcı sayısı, gerek dinamik yapısı, gerekse demografik özellikleri Instagram’ı sadece bir sosyal ağ olmaktan çıkarıyor. Bilindiği üzere Instagram bugün butik markaların ve influencerların en çok kazanç elde ettiği mecralarında başında geliyor. Ancak her şeye rağmen Instagram bazı özelliklerini, mobilde tutmaya kararlıydı. Bunların başında da “direkt mesaj” özelliği geliyordu. Fakat son güncellemeyle kimilerine göre radikal bir adım atan Instagram web sürümüne DM özelliğini getirdi.

Instagram’ın Son Yenilikleri Neler?

Geçtiğimiz günlerde Reels'i yayına alan Instagram, platformunda yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Instagram sohbet sekmesine yeni renk seçenekleri getirmeye hazırlanıyor. Sohbet ekranının ayarları üzerinden ulaşabileceğiniz renk seçenekleri arasında şeker, narenciye, böğürtlen, mango ve deniz mavisi yer alıyor. Bu sayede Instagram sohbet penceresinin kişiselleştirilebilecek.


Daha Fazla İçerik