İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul'un Kadıköy ilçesinin Göztepe semtinde bulunmaktadır.

i-stanbul-oyuncak-muzesi
Yayınlanma Tarihi : 2020-07-15 15:37:10

İstanbul Oyuncak Müzesi Nerededir? Kim Tarafından Yapılmıştır? Nasıl Kurulmuştur? İçerisinde Neler Vardır? Müze Giriş Fiyatları Nedir? Nasıl Gidilir? Ziyaret Saatleri Kaçtır? Fotoğraf Çekimi Serbest Midir? Gelin birlikte, “Bundan bende vardı!’’ cümlesi ile başlayan ve çocukluk hatıralarının anlatıldığı sesler ile çınlanan İstanbul Oyuncak Müzesi’ni inceleyelim…

İstanbul Oyuncak Müzesi Nerededir?

İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul'un Kadıköy ilçesinin Göztepe semtinde bulunmaktadır.

İstanbul Oyuncak Müzesi Kim Tarafından Yapılmıştır?

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur. Açılış günü olarak cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan’ın seçildiği kültürel tesisin oyuncakların dilini öne çıkaran dekoru, sahne tasarım sanatçısı Ayhan Doğan’ın imzasını taşımaktadır.

İstanbul Oyuncak Müzesi Nasıl Kurulmuştur?

İstanbul Oyuncak Müzesi, Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulmuştur.

İstanbul Oyuncak Müzesi’nin İçerisinde Neler Vardır?

İstanbul Oyuncak Müzesi’nin içerisinde Sunay Akın’ın satın aldığı 4 binden fazla oyuncak bulunmaktadır. Oyuncaklar temalarına göre ayrılmıştır. Müzenin ziyarete açık alanlarında dolaşırken Fawn Zeller tarafından yalnızca bir tane üretilen Monalisa’nın bebeği, 1850-1910 arasında porselenden üretilmiş oyuncak evler, II. Abdülhamit döneminden kalma Karagöz-Hacivat karakterlerini, 1950’li ve 1970’li yıllarda ülkemizin önde gelen markaları tarafından üretilen oyuncakları ve çok daha fazlasını yakından inceleme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Fiyatları Nedir?

İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Fiyatları;

·         Tam Bilet 18 TL,

·         İndirimli Bilet, 12 TL’dir.

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaret Saatleri Kaçtır?

İstanbul Oyuncak Müzesi, Pazartesi günleri kapalı olup diğer günlerde 11:00  – 18:00 arası ziyaretçilere açıktır.

İstanbul Oyuncak Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul Oyuncak Müzesi’ne otobüs ile gelmek için 10B, 10S, 14Ç, 17, 17L, 19F, 19M, 19S numaralı otobüslerle "Göztepe", GZ1, GZ2 numaralı otobüslerle "Tütüncü Mehmet Efendi Camii", ER1, ER2 numaralı otobüslerle "Erenköy İstasyonu" durağında inebilirsiniz. Tren ile gelmek için, Erenköy durağında inerek yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesinden sonra müzeye ulaşabilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Fotoğraf Çekimi Serbest Mi?

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde fotoğraf çekmek serbesttir. Ancak Flaş ışığı, müzede sergilenmekte olan eserlere zarar verdiğinden dolayı flaşlı fotoğraf çekmek yasaktır.

Konuyla ilgili sık sorulan sorular

Daha Fazla İçerik