Hidayet Koyu

hidayet-koyu

Hidayet Koyu

Hidayet Koyu, Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan bir koydur. Peki Hidayet Koyu Nerededir? Hidayet Koyu’nun Özellikleri Nelerdir? Hidayet Koyu’na Nasıl Gidilir? Hidayet Koyu’na Giriş Ücretli Midir? Hidayet Koyu’nda Neler Yapılır? Hidayet Koyu Otelleri. İşte Hidayet Koyu hakkındaki tüm detaylar…

Hidayet Koyu Nerededir?

Hidayet Koyu, Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan bir koydur.

Hidayet Koyu Özellikleri Nelerdir?

Hidayet Koyu, kumsala sahip değildir. Genellikleş kayalıklardan oluşan bu koya kayalıklardan denize girilebilmektedir. Şimdilerde adı Hidayet Koyu Blanca Beach olarak geçmektedir. 2015 yılında Blanca Beach yapıldıktan sonra ziyaretçilere daha iyi hizmet vermektedir. Beach’te duş, tuvalet gibi temel ihtiyaçları giderebilmek için alanlar bulunmaktadır. Bunlar haricinde Blanca Beach’te ücrete tabii olmak üzere şezlong ve şemsiye kiralanabilmektedir.  Koy için genelde akvaryum tabiri yapılmaktadır. Akvaryum denmesinin sebebi ise çok temiz ve berrak olmasıdır. Kaş ilçesinin en güzel koylarından biridir. Koy, ismini daha önce burada yaşamış olan Hidayet adında bir adamdan almıştır.  Koyu güzel yapan etkenlerden bir diğeri de yemyeşil bir doğa içerisinde saklanmış olmasıdır. Bölgede bolca zeytin ağacı bulunmaktadır. Caretta Caretta kaplumbağalarına rastlamanız oldukça mümkündür.

Hidayet Koyu’na Nasıl Gidilir?

Hidayet koyu veya diğer ismiyle Hidayettin Koyu, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Andifli Mahallesinde bulunur. Kaş Merkeze yaklaşık 2-3 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Çukurbağ Yarımadası’nın ortasından geçen kavşağa gelmeden önce karşınıza çıkacak olan Hamarat Pansiyon’un hemen arasından sola doğru inin koy karşınızda bulunacaktır.

Hidayet Koyu’nda Neler Yapılır?

Hidayet Koyu’na gittiğinizde muazzam güzellikte olan suyun tadını bol bol çıkarabilirsiniz. Caretta Caretta’lara rastladığınızda onları rahatsız etmemeniz daha uygun olacaktır. Doğa ve deniz ile baş başa olacağınız bu koyda çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Hidayet Koyu Otelleri

Hidayet Koyu’nda bir tane otel bulunmaktadır. Hidayet Koyu Blanca Beach’i konaklamak için tercih edebilirsiniz. Otelde her biri farklı renk olmak üzere 13 oda bulunmaktadır. Bütün odalarda deniz manzarası ve hepsinin birbirinden bağımsız terasları mevcuttur. 

Hidayet Koyu Giriş Ücretli Midir?

Koy içerisinde kayalıklarda yüzmek isterseniz herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Fakat Blanca Beach’i  kullanacaksınız şemsiye ve şezlong kirasını vermeniz gerekmektedir.


Daha Fazla İçerik