Her şey Dahil Otel Nedir?

Otel konaklama konseptlerinden olan Her Şey Dâhil Otel Ne Demektir? Gelin birlikte öğrenelim…

her-sey-dahil-otel-nedir
Yayınlanma Tarihi : 2020-07-28 20:05:11

Otel konaklama konseptlerinden olan Her Şey Dâhil Otel Ne Demektir? Gelin birlikte öğrenelim…

Her Şey Dahil Oteller Daha Hesaplı Olur Mu?

Her şey dâhil tatil yaparsanız ek ücret ödemeden dilediğiniz kadar yeme ve içme imkânına sahip olursunuz. Bu konaklama biçiminde yeme içme düzeninde herhangi sınırlama yoktur. Hangi hizmetlere ücret ödeyeceğinizi bildiğiniz için “Ne kadar ekstram çıkacak acaba? Diye düşünmek zorunda kalmazsınız. Böylelikle tatiliniz keyfini daha iyi çıkartırsınız. Tabi, yanılgıya düşmemek için kalacağınız otelin her şey dâhil uygulamalarına nelerin girip girmediğini öğrenmeniz size kolaylık sağlayabilir. Çünkü her otelin sunduğu imkânlar farklılık göstermektedir.

Her Şey Dâhil Otel Neleri Kapsar?

Her şey dâhil konsepti, tüm yerli alkollü ve alkolsüz içecekleri, sabah kahvaltısını, öğle ve akşam yemeklerini bir de öğle sonrası atıştırmalıkları kapsar. Ama taze sıkılmış portakal suyu, oda sevisi, yabancı içecekler hatta bazen Türk kahvesi bile konseptin dışında tutulur.  Otellerin A la Carte restoranlarındaki yemekler de konsepte dâhil olmaz. Her şey dâhil otellerin ücretsiz hizmetleri içerisine hamam, sauna, duş ve dinlenme yerleri dahil edilirken masaj ve diğer terapilerden ücret talep edilir. Otellerin SPA merkezleri 3. şahıslar tarafından işletiliyorsa bu ücretler, yüksek fiyatlar içerebilir.

Ultra Her Şey Dahil Otel Nedir?

Bu konsept genellikle yıldızlı büyük otellerde uygulanmaktadır. Otelden dışarı çıkmadan tatil yapmak isteyenlerin tercihi de bu türde hizmet veren tesislerden yana olmaktadır. Ultra her şey dahil konaklama sisteminde; sabah kahvaltısı, geç kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı içecekleri ve atıştırmalık ikramları, akşam yemeğinin yanı sıra yerli ve ithal alkollü içecekler konaklama ücretine dahil olmaktadır. Her şey dahil konsepti ile Ultra her şey dahil konaklama arasındaki fark ise; ultra her şey dahil sistemde yeme ve içme düzeninde 24 saat sizden hiç ücret talep etmemeleri anlamına gelir. Aynı şekilde odalardaki mini bar dolabının içindekiler de ücretsizdir. Otel bünyesinde gece saat 12'ye kadar hizmet veren pastaneler olup konuklara ücretsiz servis yapmaktadır. Kısacası; hemen hemen 24 saat yemek servisi ve ithal alkollü içkinin de ücrete dahil olduğu ultra her şey dahil konaklama tipidir diyebiliriz. Ultra her şey dahil oteller aynı zamanda ‘Deluxe otel' olarak da adlandırılmaktadır.


Konuyla ilgili sık sorulan sorular

Daha Fazla İçerik