Günlüklü Koyu’nda Konaklama Nasıldır?

gunluklu-koyu-nda-konaklama-nasildir

Günlüklü Koyu’nda Konaklama Nasıldır?

Günlüklü Koyu’nda pansiyonlar ve oteller bulunmaktadır. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz gibi kamp alanı da bulunmaktadır.

Fethiye’nin bir koyu olan Günlüklü Koyu’na Nasıl Gidilir? Nerededir? Nerde Kalınır? Gelin bu koyu hep birlikte tanıyalım… 

Günlüklü Koyu Nerededir?

Günlüklü Koyu, Fethiye’de, Göcek-Fethiye karayolu üzerinde yer alıyor. Fethiye merkezine 17 km uzaklıkta bulunan Günlüklü Koyu, Göcek kasabasına ise sadece 10 km mesafede yer almaktadır.

Günlüklü Koyu’na Nasıl Gidilir?

Yaz mevsiminde Kargı-Yanıklar arasında düzenli dolmuş seferleri yapılıyor. Kendi aracınızla Fethiye’den 15 dakika Günlük Koyu’na ulaşabilirsiniz. Ölüdeniz ’den Günlük Koyu’na gidecekler önce Fethiye merkezde, Köprübaşı Mevkii’n de dolmuştan inip, hemen karşıdaki dolmuş durağına geçmeleri gerekiyor. Kargı-Yanıklar arası dolmuşların çalıştığı bu yerde Günlüklü dolmuşları koya sefer yapıyor. Yeni Hisarönü, Ovacık tarafından gelenler aynı güzergâhı izleyebilirler. Günlüklü Koyuna ulaşmak toplamda 45 dakika sürmektedir.

Günlüklü Koyu’nun Yapısı Nasıldır?

Günlüklü Koyu, güneş ışığı geçirmeyen günlük ağaçlarının içinde adeta yemyeşil bir doğa harikasıdır. Denizi sakin ve berrak olan koyun, hafif çakıllı ince kuma sahiptir.  Sığ bir yapıya sahip olan koy aileler ve iyi yüzme bilmeyenler için ilaç gibidir.

Günlüklü Koyu’nda Kamp Yapılır Mı?

Günlük ağacı ormanında bir de kamp alanı bulunmaktadır. Çadır veya karavan turizmi için de enfes bir yer. Kamp yapanlar için su, elektrik gibi temel ihtiyaçları sunuluyor.

Günlüklü Koyu İsmini Nerden Almaktadır?

Koy adını çok ender bulunan günlük ağaçlarından alıyor. Günlük ağaçları (Sığla) ilaç ve parfüm yapımında kullanılıyor. Özellikle gün doğumu ve gün batımında koyu sarmalayan nefis koku bu ağaçlardan gelmektedir.

Günlüklü Koyu’nda Konaklama Nasıldır?

Günlüklü Koyu’nda pansiyonlar ve oteller bulunmaktadır. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz gibi kamp alanı da bulunmaktadır.

Günlüklü Koyuna Giriş Ücretli midir?

Günlüklü Koyuna giriş ücretlidir.  Giriş ücretleri şöyledir…

Kişi Başı Giriş Ücreti: 9 TL,

Otomobil Giriş Ücreti: 27 TL,

Minibüs Giriş Ücreti: 81 TL’dir.

Günlüklü Koyunda Hangi Aktiviteleri Yapabilirsiniz?

Nadir bulunan Günlük Ağaçları ve eşsiz güzellikteki Günlük koyunda güzel bir gün geçirebilirsiniz. Berrak denizinde yüzebilir ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Ayrıca koyun çevresinde uzun bir gezintiye çıkıp doğanın mükemmelliğine tanık olabilirsiniz.


Daha Fazla İçerik