Ekincik Koyu

Ekincik Koyu, Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde bulunmaktadır.

ekincik-koyu
Yayınlanma Tarihi : 2020-07-07 15:25:56

Muğla’da bulunan Ekincik Koyu’nun Yapısı Nasıldır? Plajı Nasıldır? Kamp Yapılır Mı? Konaklama İmkânları Neler? Eğlence Yerleri Nelerdir? Nasıl Gidilir? Gelin birlikte Ekincik Koyu’nu tanıyalım. 

Ekincik Koyu Nerededir?

Ekincik Koyu, Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde bulunmaktadır.

Ekincik Koyu’nun Yapısı Nasıldır?

Ekincik Koyu, temiz ve güzel bir kumsala sahiptir. Derinlik yer yer artmaktadır. Kumsalı küçük bir dere bölmektedir. Yolun kıyıya ulaştığı yerde yatların demirlemesi için uygun bir iskele ve yatların ihtiyaçlarını karşılayabildikleri küçük bir büfe var. İskele aynı zamanda Dalyan’a günübirlik yolcu taşıyan teknelerin bağlanma yeridir.

Plaj Ücretli Midir?

Plajda şezlong, kamp için çadır kurduysanız ve localar için ücret alınmaktadır.

Ekincik Koyu Plajı Nasıldır?

Plajı dere ikiye ayırdığı için plaj iki taraflıdır. Dereyi geçip plajın ikinci kısmına geçerseniz yanınızda varsa şemsiye, masa, sandalye vs. açıp istediğiniz gibi yiyip içebilir veya denize girebilirsiniz. Bu kısmın kumsalı küçük çakılımsı taşlarla kaplıdır. Plajda çeşitli tesisler bulunuyor, fiyatları da oldukça makul. Plajda voleybol oynama imkânınız var, isterseniz tekneye binip Dalyan turuna da gidebilirsiniz. Plajda soyunma kabini ve duş da mevcut olmakla beraber bu hizmetlerden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Ekincik Koyu’nda Kamp Yapılır Mı?

Ekincik plajında kamp alanları mevcut. Oldukça temiz ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte. Çadır kurmanız için 30 ila 50 TL civarı vermeniz gerekebilir.

Ekincik Koyu’na Giriş Ücreti Var Mı?

Ekincik plajına girişte herhangi bir ücret ödenmiyor.

Ekincik Koyu’nda Konaklama İmkânı Var Mı?

Kumsalın etrafında birçok hotel ve pansiyonlar vardır. Hotel dışında da kamp yapabilirsiniz.

Ekincik Koyu’ndaki Eğlence Yerleri

Sadece deniz yolu üzerinden ulaşılabilen ve genellikle mavi yolculuk tekneleri ve yatların bağlandıkları My Marina Yacth Club en önemli eğlence merkezidir.  “Likya”, “Remo”, “Ekincik Otel restoranı” diğer önemli eğlence yerleridir. 

Ekincik Koyu’na Nasıl Gidilir?

Otobüsle seyahat edenler için, Fethiye otobüslerine binip Köyceğiz’de inebilirler. Köyceğiz’den kalkan minibüslerle 40- 50 dakika süren bir yolculukla Ekinciğe varabilirsiniz. Şahsi araç ile karayoluyla Köyceğiz’den Hamitköy üzerinden büyüleyici bir yolculuk(30-35 km) sonunda Ekincik Plajına ulaşabilirsiniz. Dalyan üzerinden gitmek için ise feribotlara binerek Dalyan Kanalından karşıya geçerek Ekincik Koyuna yaklaşık yirmi dakika sonra ulaşılabilir.


Konuyla ilgili sık sorulan sorular

Daha Fazla İçerik