Cebeci Plajı

Cebeci Plajı, Kocaeli, Kandıra ilçesine bağlı bir tatil köyüdür.

cebeci-plaji
Yayınlanma Tarihi : 2020-07-08 15:50:21

Cebeci Plajı Nerededir? Nasıl Gidilir? Mavi Bayraklı Plaj Nedir? Yapısı Nasıldır? Nerede Konaklanır?  Nasıl Gidilir? Plaj Ücretli midir? Cebeci Plajını tanıyalım…

Cebeci Plajı Nerededir?

Cebeci Plajı, Kocaeli, Kandıra ilçesine bağlı bir tatil köyüdür. Cebeci, sırtını ormanlara yaslamış karşısına Karadeniz’in tek Ada’sı olan Kefken Ada’sını almış harika bir manzaraya sahip Mavi Bayraklı bir sahildir.

Cebeci Plajına Nasıl Gidilir?

Cebeci’ye ulaşmak için Ankara- İstanbul otobanından ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul çıkışlı gelindiğinde İzmit doğdu gişelerinden Kandıra yön tabelası takip edilerek 45 km’lik yol ile önce Kandıra’ya daha sonra 23 km’lik yol ile Cebeci’ye ulaşabilirsiniz. .  Otobüs için Harem Otogar – Kandıra, Kandıra Otogardan kalkan otobüsler ile rahatça gelebilirsiniz. Toplu taşıma ile ise 800C Körfez - Derince - İzmit - Kandıra – Kefken Cebeci hattını kullanarak kesintisiz olarak Cebeci’ye gelebilirsiniz.

Cebeci Plajı’nın Yapısı Nasıldır?

Cebeci’nin bitki örtüsü oldukça çeşitlidir. Ormanlık alanlarda çam, meşe, gürgen, çınar, kavak, kiraz, selvi, söğüt, defne, piren, kocayemiş, ak gürgen, akasya, kestane, kızılcık, gökçe, ıhlamur gibi ağaç türlerine sahiptir. Cebeci Plajı, 2014 yılından itibaren mavi bayrak kriterlerine ulaşan Kocaeli’nin ikinci plajı yaklaşık 5-6 km uzunluğundadır. Deniz suyu oldukça temiz ve kumsal geniş ve incecik bir kuma sahiptir. Plaj arkası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından mavi bayrak kriterlerine uygun hale getirilmiştir. 

Mavi Bayraklı Plaj Nedir?

Mavi Bayrak, 44 ülkede faaliyet yürüten Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı ’nın, belli kriterlere sahip plajlara ve marinalara verdiği ödüldür. Bu bayrak o plajda kriterlerin uygulandığını göstermektedir.

Cebeci Plajı’nın İmkânları Nelerdir?

Cebeci Plajı’nda soyunma kabinleri, tuvaletler, duşlar, gibi birçok kişisel sosyal materyaller düşünülmüştür. Plajda, voleybol ve plaj futbolu gibi aktivitelerde bulunabilirsiniz. Çevresi restoran, market, kafeterya gibi mekânlar oldukça fazladır. Bu yüzden bir ihtiyacınız sorunsuz bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Cebeci Plajı Konaklanacak Yerler

 Plaj arkasında yer alan pansiyon ve butik otellerde konaklama imkânı vardır.  Bunların dışında Cebeci’de yazlık evler kiralayabilirsiniz. Ayrıca Cebeci plajında kamp yapma imkânı vardır.

Cebeci Plajı İçin Saat Uygulaması Var mıdır?

Cebeci Plajı için herhangi bir saat veya gün kısıtlaması yoktur.

Cebeci Plajı Ücretli midir?

Cebeci Plajı halk plajı olduğundan dolayı ücretsizdir.


Konuyla ilgili sık sorulan sorular

Daha Fazla İçerik