Boncuk Koyu’na Giriş Ücretli Midir?

boncuk-koyu-na-giris-ucretli-midir

Boncuk Koyu’na Giriş Ücretli Midir?

Boncu Koyu’na giriş ücretlidir. Giriş ücreti olarak 15₺ belirlenmiştir.

Boncuk Koyu, Muğla’nın Marmaris ilçesinin sınırları içerisinde bulunan bir koydur. Peki Boncuk Koyu Nerededir? Boncuk Koyu’nun Özellikleri Nelerdir? Boncuk Koyu’na Nasıl Gidilir? Boncuk Koyu’na Giriş Ücretli Midir? Boncuk Koyu’nda Neler Yapılır? Boncuk Koyu Otelleri. İşte Boncuk Koyu hakkındaki tüm detaylar…

Boncuk Koyu Nerededir?

Boncuk Koyu, Muğla’nın Marmaris ilçesi sınırları içerisinde bulunan bir koydur.

Boncuk Koyu Özellikleri Nelerdir?

Boncuk Koyu, Marmaris sınırları içerisinde bulunan, masmavi denizi ve el değmemiş bir doğa güzelliğine sahip bir koydur. En önemli özelliği ise kum köpek balıklarının doğal üreme alanı olmasıdır. Bu durumdan dolayı koy, koruma altındadır. Hatta köpek balıklarının 2 üreme vatanı olarak da bilinmektedir.  Su çevrede bulunan diğer koylara göre daha sıcaktır. İsmini, minik çakılların masmavi suyun içerisinde boncuk gibi görünmesinden dolayı aldığı iddia edilmektedir. Su çok berraktır. Su altı görüş mesafesi 15-20 metreyi bulmaktadır. Özellikle şnorkel ile dalış yapanlar için birçok balık çeşidinin bulunuyor olması da iyi bir gözlem fırsatı sunmaktadır. Ziyaretçileri tarafından Gökova Körfezi’ndeki en güzel sahil olarak tasvir edilmektedir. Şimdiye kadar kum köpek balıkları tarafından herhangi bir saldırı gerçekleşmemiştir. Fakat yine de suya girerken bir korku olacaktır. Koyda tüplü dalış yasaktır. 

Boncuk Koyu’na Nasıl Gidilir?

Marmaris Boncuk Koyu, Gökova – Marmaris arasındaki Çamlı köyü bölgesinde bulunur. Muğla’ya 52 kilometre Marmaris ilçesine yine 30 dakikalık mesafe uzaklıkta bulunan bu koya gitmek için Marmaris ilçesinde buraya giden servislerle ulaşılabilir.

Boncuk Koyu’nda Neler Yapılır?

Boncuk Koyu’na gider gitmez ilk olarak masmavi denizin tadını çıkarmalısınız. Gerek manzarası gerek ise suyun berraklığı ile büyüleneceksiniz. Doğa yürüyüşlerine çıkmayı unutmayın. Çünkü Boncuk Koyu deniz ile el değmemiş doğanın içerisinde yer almaktadır. Dalış yapmaktan çekinebilirsiniz. Fakat şimdiye kadar kum köpek balıklarının herhangi bir saldırısının bulunmaması içinizi rahatlatabilir. Dalış yapmanızı öneririz. Muazzam bir su altı görüntüsüyle karşılaşmanız çok muhtemel. 

Boncuk Koyu Otelleri

Boncuk Koyu Doğa Tesisleri

Boncuk Koyu’na Giriş Ücretli Midir?

Boncu Koyu’na giriş ücretlidir. Giriş ücreti olarak 15₺ belirlenmiştir.


Daha Fazla İçerik