Cennet Koyu Nerededir?

cennet-koyu-nerededir

Cennet Koyu Nerededir?

Bodrum Cennet Koyu isminden de anlaşılacağı gibi Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan bir koydur.

Bodrum Cennet Koyu isminden de anlaşılacağı gibi Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan bir koydur. Peki Cennet Koyu Nerededir? Cennet Koyu’nun Özellikleri Nelerdir? Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir? Cennet Koyu’na Giriş Ücretli Midir? Cennet Koyu’nda Neler Yapılır? Cennet Koyu Otelleri. İşte Cennet Koyu hakkındaki tüm detaylar…

Cennet Koyu Nerededir?

Bodrum Cennet Koyu isminden de anlaşılacağı gibi Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan bir koydur. 

Cennet Koyu’nun Özellikleri Nelerdir?

Cennet Koyu, Bodrum’un eşsiz koylarından birisidir. Huzur bulmak ve kusursuz bir tatil geçirmek isteyen kişilerin sık sık tercih ettiği bir yerdir. Eşsiz manzarası ve muhteşem deniziyle büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Koy için gerek yerel gezginler gerekse yabancı gezginler ve tatilciler tarafından Bodrum’un en güzel koyu ifadesi kullanılmaktadır. Koy, doğası ve büyüleyici yapısıyla adeta bir cenneti anımsattığı için bu bölgeye bu isim verilmiştir. Tertemiz ve berrak suları ile oldukça eşsiz bir koydur. Suları dalgalı ve ılık olan koy; sahip olduğu bu birbirinden harika doğal güzellikleri ile kişilerin sakin ve huzurlu bir tatil geçirmeleri sağlıyor. Özellikle kafa dinlemek amacıyla ziyaret edilmektedir. Kafa dinlemek isteyenler mutlaka bu koya uğramalıdırlar. 

Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu’na toplu ulaşım bulunmamaktadır.  Türkbükü’ne giden yolda sağ tarafta yer alan Cennet Koyu’na sadece özel araç ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bodrum’dan yarım saat, Türkbükü’nden ise sadece birkaç dakika sürmektedir. 

Cennet Koyu’nda Neler Yapılır?

Cennet Koyu’nun ziyaretçilerine sunduğu ilk olanak kahvaltı ve günün diğer öğünlerini geçirebileceğiniz mekânların bulunmasıdır. 

Eşsiz manzaraya karşı güneşlenebilirsiniz. 

Denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Büyük bir ormana sahip olduğundan dolayı kamp yapabilirsiniz. 

Cennet Koyu Otelleri

Torbahan Hotel

Casa Dell’Arte Village

Sina Otel

Voyage Torba Otel

Hotel Mandarin Oriental

Cennet Koyu’na Giriş Ücretli Midir?

Koy’a giriş ücretsizdir fakat 20₺’lik bir otopark ücreti vardır. Aracınızı yolun üst kısmında park edip koya yürüyerek ulaşım sağlarsanız bu ücreti de ödemezsiniz. Kişi başı şezlong ve şemsiye ücreti ise 20₺’dir. Bulunan kamp alanlarında çadır kurmak ve karavan ile giriş yapmak ücretsizdir.


Daha Fazla İçerik