Bitez Nerededir?

bitez-nerededir

Bitez Nerededir?

Bitez, Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alan bir tatil beldesidir.

Bitez, Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alan bir tatil beldesidir. Peki Bitez Nerededir? Bitez’in Özellikleri Nelerdir? Bitez’e Nasıl Gidilir? Bitez’e Giriş Ücretli Midir? Bitez Tarihi. Bitez’de Neler Yapılır? Bitez Otelleri. İşte Bitez hakkındaki tüm detaylar…

Bitez Nerededir?

Bitez, Muğla’nın Bodrum ilçesinde yer alan bir tatil beldesidir. 

Bitez’in Özellikleri Nelerdir?

Bodrum merkeze çok yakın olmasına rağmen burası nispeten daha sakin olduğu için denizin tadını istediğiniz gibi doyasıya çıkartabilirsiniz. Eski ismi Ağaçlı olan beldenin bu adı almasının sebebi arasında dolaşmaya doyamayacağınız mandalina bahçeleri ile çevrili olmasıdır. Asıl belde merkezi deniz kenarında değildir. Çökertme türküsünde adı geçen Bitez yalısı beldenin deniz kıyısında yer alan bölümüne verilen addır. Çökertme türküsünde geçen Bitez yalısında huzur dolu bir tatili istediğiniz an Bodrum'a giderek eğlenceli bir tatile dönüştürerek yaşayabilirsiniz.

Bitez Tarihi

Bodrum merkeze çok yakın olan Bitez'in tarihinin ayrı olarak ele alınmasına imkân yoktur. Bitez'de antik çağlarda yarımadaya yerleşim başlamıştır ve günümüze kadar da farklı medeniyetler izlerini bırakarak yer almışlardır. Bitez de en eski tarihi yapılar olarak taş evler ve sarnıçları görebilirsiniz. Bodrum merkeze çok yakın olan Bitez'de tatil yapacak kişiler merkezde bulunan Bodrum kalesini, su altı arkeoloji müzesini ve Halikarnas Mozelesi, Zeki Müren müzesi gibi tarihi mekânları gezebilirler.

Bitez’e Nasıl Gidilir?

Bitez’e gitmek isteyenlerin öncelikle Bodrum’a gitmeleri gerekmektedir. Bodrum’a havayolu ile kolayca ulaşabilir ve merkezden Bitez’e 8 km olan mesafeyi gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmaları mümkündür. Bitez’e karayolunu kullanarak araç ile gitmek isteyen kişilerin de İstanbul’dan 800 km, Ankara’dan 720 km, İzmir’den 260 km yolculuk yapmaları gerekmektedir. Sosyal hayatın yanı başınızda olduğu ama gündüzleri de daha sakin bir plajda denize girmek denizin tadını rahatça çıkartmak için Bitez’i tercih edebilirsiniz.

Bitez’de Neler Yapılır?

Bitez Dondurmacısı’na gidin.

Yaz aylarında düzenlenen konserler ile festival tadında bir tatil deneyimi edinin.

Sörf yapın.

Denizin tadını çıkarın.

Bitez Otelleri

Ramada Resort Bodrum

Doria Hotel Bodrum

Ambrosia Hotel

Okaliptus Otel

Bitez Garden Life

Safir Hotel

Bodrum Blue Ray Beach Hotel

Aktur Residence

Cennet Apart Hotel

Bitez’e Giriş Ücretli Midir?

Bitez’de bulunan halk plajının girişi ücretsizdir. Hatta birçok işletme müşteri çekebilmek için şezlong ve şemsiye ücreti de almamaktadır.


Daha Fazla İçerik