Ayaş Plajı Çevresindeki Plajlar Nelerdir?

ayas-plaji-cevresindeki-plajlar-nelerdir

Ayaş Plajı Çevresindeki Plajlar Nelerdir?

• Kızkalesi Plajı
• Erdemli Plajı
• Akkum Plajı
• Susanoğlu Plajı

Ayaş Plajı, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı bir plajdır. Peki Ayaş Plajı Nerededir? Ayaş Plajı’nın Özellikleri Nelerdir? Ayaş Plajı’na Nasıl Gidilir? Ayaş Plajı Çevresindeki Plajlar Nelerdir? Ayaş Plajı Konaklama İmkânları. Ayaş Plajı’na Giriş Ücretli Midir? İşte Ayaş Plajı hakkındaki tüm detaylar…

Ayaş Plajı Nerededir?

Ayaş Plajı, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi ve Erdemli arasında olan Ayaş Mahallesi’nde yer alan bir plajdır.

Ayaş Plajı’nın Özellikleri Nelerdir?

Ayaş Plajı, kum sahil olup oldukça uzundur. Sahile çok kısa mesafede olan oteller ve pansiyonlar oldukça fazla göze çarpan kiralık evler ile tatil zamanlarında dolup taşmaktadır. Bu bölgeye ulaşım kolay olması sebebiyle çok fazla ziyaret alan bir tatil merkezidir. Ayaş Plajı boyunca duş kabinleri ve tuvalet bulunmaktadır. 50 metre mesafede alışveriş merkezleri bulunmaktadır.  Yılın 300 günü güneşli geçen Mersin’de atmosferi en güzel olan yerlerden birisidir. Erdemli nüfusu yaklaşık 140 bin fakat yazın gelen turistler ve yazlıkçılar sebebiyle nüfus 400 bine çıkmaktadır. Plaj Mersin’e çok yakın olmasından dolayı genellikle kalabalıktır. Plaj içerisinde ise sadece 1 tane resort otel hizmet vermektedir. Geri kalanı ise halk plajı statüsündedir. Ayaş Plajı, mavi bayrak sahibi olan plajlarımızdandır. Denizinin sığ olmasından dolayı Temmuz ve Ağustos aylarında oldukça tercih edilen bir plajdır. 

Ayaş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Ayaş Plajı’na gidişte Erdemli’den geçen 170 numaralı otobüs hattını kullanabilir ya da özel aracınızla gidebilirsiniz. Özel araçlarla gidecekseniz önce Mersin üzerinden Erdemli’ye ulaşmanız gerekmektedir. Ardından Ayaş mahallesine alacağınız yol ile Ayaş Plajı’na ulaşabilirsiniz.

Ayaş Plajı Çevresindeki Plajlar Nelerdir?

Kızkalesi Plajı

Erdemli Plajı

Akkum Plajı

Susanoğlu Plajı

Ayaş Plajı Konaklama İmkânları

Paşa Apart Motel

Emre Apart

Davul Otel & Neco Restaurant

Onur Apart Otel

Serkan Apart & Pansiyon

Hakan Apart Otel

Yüksel Apart Motel Pansiyon

Ayaş Plajı’na Giriş Ücretli Midir?

Ayaş Plajı’na girişte herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Fakat plaj içerisinde şezlong ve şemsiye kiralamak ücretlidir.


Daha Fazla İçerik