Akçakıl Koyu’na Nasıl Gidilir?

akcakil-koyu-na-nasil-gidilir

Akçakıl Koyu’na Nasıl Gidilir?

Akçakıl Koyu’na gitmek için öncelikle Mersin’in Silifke ilçesin ulaşmanız gerekmektedir. Silifke üzerinden özel aracınızla ulaşabilirsiniz.

Akçakıl Koyu, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu’nda yer almaktadır. Peki Akçakıl Koyu Nerededir? Akçakıl Plajı’nın Özellikleri Nelerdir? Akçakıl’da Kamp. Akçakıl Plajı’na Nasıl Gidilir? Akçakıl Koyu Konaklama İmkânları. Akçakıl Koyu’na Giriş Ücretli Midir? İşte Akçakıl Koyu hakkındaki tüm detaylar…

Akçakıl Koyu Nerededir?

Akçakıl Koyu, Mersin ilinin Silifke ilçesine bağlı olan Taşucu’nda yer almaktadır.

Akçakıl Koyu Özellikleri Nelerdir?

Akçakıl Koyu, doğal güzelliği ile ön plana çıkmaktadır. Sahili ince çakıllarla dolu olup tertemiz deniziyle tatilcilerin gözde yerlerindendir. Akçakıl Koyu’nun suları ilk başta sığ gibi görünse de ilerledikçe su oldukça derinleşmektedir. Koylarda genellikle karşılaşılan bir sorun olarak yüzmeyi sevenlerin karşısına çıkmaktadır. Sessiz bir tabiata sahip olan Akçakıl Koyu’nda çadır veya karavan ile kamp yapılabilir ve denizin tadını doyasıya çıkaracağınız bir tatil geçirebilirsiniz.

Akçakıl Koyu’na Nasıl Gidilir?

Akçakıl Koyu’na gitmek için öncelikle Mersin’in Silifke ilçesin ulaşmanız gerekmektedir. Silifke üzerinden özel aracınızla ulaşabilirsiniz.

Akçakıl Koyu Konaklama İmkânları

Akçakıl Camping & Restaurant

Antalya yolu üzerinde yer alan, Silifke’den 12 Taşucu’ndan yaklaşık 3 km mesafede yer alan açık ve kapalı alanda kurulu bir tesistir. Geniş kıyı alanı üzerine kurulu, karavan için yapılandırılmış alanlarıyal ve ayrıca Bungalow evleriyle deniz ve doğayla baş başa bakımlı bir tatil köyüdür. Tesis içerisinde 1. sınıf alakart balık ve deniz ürünleri restaurantı, günübirlik kap alanı, plajı ve 10 adet Bungalow evleri ile yılın 12 ayı ziyarete açıktır. 

Marina Otel Taşucu

Kaptan Suite Otel

Otel Kumsal

Tukan Apart Otel

Bobuş Bungalow Otel

Konaklama alanlarından sadece Akçakıl Camping & Restaurant Akçakıl Koyu’nda bulunmaktadır. Diğer alanlar Taşucu’nda yer almaktadır.

Akçakıl Koyu’nda Kamp

Akçakıl Koyu, küçük bir koy olduğundan dolayı fazla bir kalabalığa sahip değildir. Boğsak Köyü’nün sahili olarak geçen bu koyda kampçılar sezonluk olarak gelmektedirler. Kampçıların haricinde bungalow evlerde konaklama sağlanabilir ya da karavanlar ile ziyaret edilebilmektedir.

Akçakıl Koyu Giriş Ücretli Midir?

Akçakıl Koyu’na giriş ücretlidir. Kişi başı 50₺’lik bir ücreti vardır. Ateş yakmak, mangal yakmak gibi eylemler yasaktır. Bunların haricinde istenilen yiyecek içecek tüketilmektedir. 


Daha Fazla İçerik