Yavru Kediler

Eğer bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız daha yavru iken sahiplenmeniz iyi olacaktır. Peki, yavru bir kedi ne yer?

yavru-kediler
Yayınlanma Tarihi : 2020-07-27 20:38:20

Eğer bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız daha yavru iken sahiplenmeniz iyi olacaktır. Peki, yavru bir kedi ne yer? Nasıl Beslenir? Yavru kedilere hangi besinleri vermemeniz gerekir? Birlikte öğrenelim…

Yavru Kedi Ne Yer?

Yavru kediniz iyi bir kedi yavrusu yiyeceği veya tüm kedi yaşam aşamaları için etiketlenmiş bir yiyecek yiyor olmalıdır. Yiyeceklerdeki çok fazla değişiklik sindirim rahatsızlıklarına neden olabilir. Yiyeceklerin lezzetlerini değiştirmekten çekinmeyin, ancak tutarlılığı korumak için aynı marka içinde kalmanız tavsiye edilir. Konserve kedi mamalarında bulunan çeşitli malzemeler, yavru kedinizi farklı yiyeceklere ve zevklere tanıtmak için harika bir yol haline getirir. Karides, balık, çeşitli kümes hayvanları ve daha fazlasını deneyebilir. Birçok kedi sahibi, kedilerine bir şeyler öğretirken eğitim muamelesi olarak konserve yiyecekleri kullanmaktadır.

Yavru Kedi Nasıl Beslenir?

Anne kedinin sütü, yavru kedinin yaşamın ilk dört haftasında ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlar. Annelerinden ayrılmış yeni doğmuş yavrularınız varsa, yeni bir anne kedi bulmanıza yardımcı olabilecek bir veteriner, barınak veya deneyimli koruyucu bakım vericisi ile görüşün. Koruyucu bir anne bulamazsanız, lütfen ticari bir süt ikame edicisi ile biberonla beslemenin doğru yolu hakkında veterinerinize danışın. Lütfen herhangi bir yaştaki kedilere düzenli inek sütü sunmayın. Kolay sindirilemez ve ishale neden olabilir.

Yavru Kedilere Ne Verilir?

Alabalık, yayın balığı, somon veya ton balığı her biri kediniz tarafından sevilecektir. Bunun dışında yavru kedinize pişmiş sığır eti, tavuk, hindi, kuzu eti, geyik eti veya diğer yağsız etler sunabiliriz. Ona biraz et verdiğinizde, küçük parçalara ayırın veya parçalamanız gerekecektir büyük veya bütün parçalar kediniz için tehlikeli olabilir. Kediler zorunlu etoburlar olmasına rağmen, kedinizin yemeklerine biraz sebze eklemek faydalı olacaktır. Birkaç brokoli çiçeği veya ince doğranmış marul veya diğer salata yeşillikleri sunabilirsiniz. Yavru kedinizin günlük yemeğine eklediğiniz hiçbir şey, toplam günlük kalorinin % 10'undan fazlasını oluşturmamalıdır. % 10'dan fazlası yemeğinin beslenme dengesini bozabilir. Buna ek olarak, bir seferde sadece bir yeni ürün sunun. Ona başka bir şey teklif etmeden önce bu yemeği tatma ve tanıma şansı verin.

Yavru Kedilere Ne Verilmez?

Tıpkı insanlar gibi çiğ yumurta veya çiğ et tüketimi kedilerde de zehirlenmelere yol açabilir. Hastalığın belirtileri değişir, ancak kusma, ishal ve uyuşukluk içerebilir. Bu nedenle kedinizi bu çiğ gıdalardan uzak tutmaya dikkat edin. Çiğ yumurtalar ayrıca cilt ve kaplama sorunlarına yol açabilecek bir enzim içerir. Kedinizi de çiğ kemik yemekten koruyun. Bu girişim onları boğabilir, sindirim sistemine veya dişlerine zarar verebilir. Bunun dışında çikolata, alkol, inek sütü ve soğan gibi yiyeceklerden kedinizi mutlaka korumalısınız.


Konuyla ilgili sık sorulan sorular

Daha Fazla İçerik